Profesionální záchrana dat z externích hdd Western Digital My Book. Specializované pracoviště pro ČR a SK.

Záchrana a obnova dat z externích disků WD My Book

Externí usb/firewire/lan 3.5" disky Western Digital My Book patří dlouhodobě mezi nejprodávanější zálohovací média této velikosti na našem trhu.

Důvodem je jistě poměrně příznivá cena a dobrá dostupnost na našem trhu. Společnost Western Digital vstoupila tímto externím diskem před lety do právě vznikajícího segmnetu externích úložišt pro osobní a domácí použití. Disk je nabízen v několika základních řadách (Essential, Elements, Elite, World, Mirror Edition a Studio), které se liší typem použitého rozhraní (usb / firewire / lan), dále typem řadiče rozhraní a modelem a počtem 3.5" pevných disků. Disky z edice My Book World disponují síťovým LAN rozhraním a bežným nebo upraveným souborovým systémem EXT3 či EXT4.

Softwarová ztráta dat na WD My Book

Mezi najčastěji řešené závady u externích disků WD My Book jsou stavy, související se způsobem práce s externím diskem. Vynikající prognózu má obnova dat v případě, že na disku dojde k poškození souborového systému, např. po nekorektním odpojení disku z usb portu. Bezproblémová je také obnova dat po naformátování disku, případně po smazaní dat. U disků Western Digital Mirror Edition zapojených do RAID0,1 dochází poměrně často k porušení konzistence pole a následné nedostupnosti dat. Čtěte více: softwarové typy ztráty dat na disku

Elektromechanická poškození disku WD My Book

Vzhledem k tomu, že externí pevné disky jsou založeny na běžných 3.5" pevných discích (používaných v PC, Mac), které jsou náchylné na mechanická poškození, je spektrum možných elektromechanických závad poměrně široké. Po zapojení do nevhodného usb portu dochází k poškození externí elektroniky disku, v komplikovanějších případech ke kompletnímu poškození elektroniky interní. K této závadě dochází taktéž, velmi typicky a smolně, záměnou napájecího konektoru, například za napáječ notebooku.

K poměrně závažným závadám dochází v případech kdy disk spadl na zem, nebo byl vystaven otřesu, obzvláště, byl-li v provozu (připojen k usb a napaječi). U disků Western Digital My Book se velice často jedná o poškozený povrch ploten disku případně k poškození čtecích hlav harddisku.
Čtěte více: elektromechanické závady u nosičů dat

Obnova dat může mít i v těchto případech vynikající prognózu, důležité je však zachovávat pravidla všeobecně platná v případě ztráty dat.


Chová se Váš externí disk Western Digital My Book nestandardně a data na něm jsou zcela nebo částečně nedostupné? Pravidlo č. 1: Disk netrápit jakýmkoliv dalším provozem, obzvláště, jedná-li se o stav po pádu nebo otřesu. Doporučujeme Vám popsat nám Váš problém pomocí formuláře On.Line rychlé pomoci, nebo nás kontaktovat na nonstop lince 722 150 150, případně nám médium ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.