Co je to data recovery ? Data recovery = obnova dat

Od diagnostiky do finální fáze obnovy dat je zcela nezbytně nutné využívat precizně zvládnuté hi-end technologie.

Data recovery je anglický, všeobecně a hojně užívaný výraz, jehož českým ekvivalentem je obnova dat. Více informací o tom co je to datarecovery naleznete např. na Wikipedii.

Velmi jednoduše lze popsat "data recovery" jako proces vyčítání dat z jakéhokoliv elektronického nosiče digitálních dat v okamžiku, kdy tato data nejsou z libovolného důvodu k dispozici běžnými prostředky.

Mezi běžné nosiče dat, ze kterých probíhá v MyBlueDay záchrana dat patří harddisk, externí disk, paměťová karta, usb flash disk a veškerá zařízení, které tyto nosiče mohou využívat (servery, NAS úložiště, fotobanky, notebooky atd.)
Více informací o tom, co je datové médium nalezenete na Wikipedia

Bez ohledu na to, jakého typu média je pro ukládaní dat použito, existuje z principu fungování věci vždy riziko jeho fyzického, konkrétně elektronického nebo mechanického poškození. Fyzické poškození může mít v podstatě dvě příčiny:

  1. Toto fyzické poškození může být buď spontání (tzv. z ničeho nic, bez vnější příčiny, neočekávaně), zpravidla výrobní vadou nebo opotřebením, stářím atd.
  2. Druhou variantou fyzického poškození je poškození vnějším vlivem. Typicky pádem, otřesem, politím či jinak k nosiči nešetrným zacházením, zkratem, požárem, atd.

Dále samozřejmě existuje mnoho nefyzických příčin ztráty dat na libovolném nosiči dat. Mezi ty nejčastější patří v běžném životě náhodné či nedbalostní smazání dat, zformátování nebo přeinstalace, oba případy bez předchozího zazálohovaní souborů, dále poškození systému souborů, zaheslování či zašifrování dat s následnou ztrátou hesla nebo klíče atd. atd.

Z těchto typů nosičů probíhá v MyBlueDay záchrana dat

V případě, vyžadujete jistotu profesionálního přístupu který zaručí maximální šanci na obnovení vašich ztracených souborů, svěřte provedení data recovery specialistům. V MyBlueDay se již od roku 1999 specializujeme pouze na službu obnova dat ze všech typů digitálních nosičů dat. Řešíme jak jednodušší případy logické ztráty dat, tak především závažné elektro - mechanické závady.

Pro řešení akutních případů ztráty dat provozujeme NONSTOP24 linky (+420) 722 150 150 a (+420) 728 150 150, kde lze i mimo pracovní dobu konzultovat vzniklou situaci se specialistou na obnovu dat. Poškozené nosiče dat přijímáme ke vstupní diagnostice na našem pracovišti v Praze. Nosiče přijímáme také formou zásilek poštovní nebo kurýrní službou.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.