Externí disk chce naformátovat, ačkoliv obsahuje data

Pokud je Vám po zasunutí usb konektoru Vašeho externího disku do usb portu počítače zobrazena hláška, že "Disk musí být před použitím naformátován" nebo "The hard disk must be formatted" ap., tak je jasné jedno. Počítač o připojeném externím disku ví, ale nerozpoznává na něm žádný pro něj známý souborový systém (FAT32, NTFS, HPFS ap.), tj. nedokáže rozpoznat, jakým způsobem jsou na disku data uložena.
Čtěte více: z jakých souborových systémů probíhá v MyBlueDay! obnova dat

Externí disk chce zformátovat
Obr.1: Zobrazení hlášky, že disk musí být před použitím naformátován patří u externího disku mezi typické projevy nedostupnosti souborového systému. Příčina může být jak sofwarové tak hardwarové povahy. Pokud jsou na disku pro vás důležitá data, samosebou neformátujte!

A tak jako vše má svou příčinu, tak ji má i stav, kdy chce znenadání externí disk naformátovat. Mezi nejběžnější důvod patří tzv. poškození souborového sytému, které vznikne u externího disku např. po výpadku proudu v okamžiku, kdy je disk připojený do usb portu počítače, při nesprávném odebrání disku z usb portu (bez tzv. bezpečného odebrání), nebo selháním komunikace mezi operačním systémem a souborovým systémem disku.

Chcete vědět víc? obnova dat z externího disku

Obdobným způsobem se však může projevit závada hardwarové (elektro-mechanické) povahy. Typicky se jedná o vadné sektory na disku nebo vadnou elektroniku jedné čtecí hlavy disku. Tento typ závad již patří mezi komplikovanější, avšak s patřičným hardwarovým vybavením mohou mít velmi dobrou šanci na obnovu dat.

V MyBlueDay! kromě špičkového vybavení pro prioritní službu záchrana dat z disků nabízíme podporu pro široké spektrum jakýmkoliv způsobem poškozených externích disků.

Externí usb disk se nepodařilo naformátovat
Obr.2: Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete externí usb disk naformátovat a pokus o zformátování skončí chybou, je zřejmé, že je disk zasažen komplikovanější závadou

Máte externí disk, který chce formátovat ačkoli obsahuje data, nebo se k souborům na něm nemůžete dostat z jiného důvodu? Potřebujete obnovit data na disku uložená? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám externí disk můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.
Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.