Jak zaslat médium k diagnostice a obnově do MyBlueDay

Při zasílání poštou použijte dostatečně pevný obal Standardně přijímáme poškozená datová média přepravovaná kurýrními (DPD, PPL, DHL, UPS ap.) nebo poštovními službami (Česká pošta Balík, Česká pošta Balík do ruky, Česká pošta EMS) atd.

Zkušenosti s přepravními službami jsou veskrze pozitivní a bezproblémové. V případě profesionálních služeb České Pošty se jedná i o služby cenově velice výhodné a spolehlivé. Pokud se rozhodnete pro tento způsob doručení poškozeného média věnujte prosím pozornost následujícím řádkům:

  1. Harddisk HDD nebo externí disk zabalte celý do bublinkového igelitu nebo jiné tlumící hmoty. Vložte do kartonové krabice, která by měla být minimálně 2x větší než samotný disk. Zajistěte disk tak, aby v krabici tzv. "neplaval". Paměťovou kartu nebo flash disk stačí vložit do pevnější obálky a např. vyztužit kouskem kartonu. Nezapomeňte přiložit kontaktní údaje (jméno, kontaktní telefon, email a zpáteční adresa), případně vytištěný list rychlé pomoci (pokud byl vyplněn a odeslán).
  2. Zásilku zašlete na adresu našeho pracoviště:
    MyBlueDay !
    Prokopovo nám. 8
    PRAHA 3 - ŽIŽKOV 130 00

  3. O doručení zásilky a výsledku provedené diagnostiky vás budeme telefonicky nebo písemně informovat.
Zasíláte nám zásilku poštou nebo kurýrní službou? Víte, že Balík do ruky české pošty nám bude doručen do 24 hodin od podání na libovolné poště a můžete ho bez navýšení poštovného pojistit až na 50.000,- Kč ? Chcete nám médium doručit osobně?

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.