Externí disk spadl

Pokud vám externí disk spadl na zem, převalil se, případně utrpěl náraz nebo otřes z jiného důvodů a nyní se nemůžete dostat k datům která jsou na tomto externím disku uložená, rozhodně situaci nepodcěnujte!

Z naší zkušenosti a z logiky věci jasně vyplývá, že důsledkem pádu externího disku je v naprosté většině případů mechanické poškození disku, které je zpravidla komplikovanější v případě, že externí disk upadl nebo byl vystaven otřesu za chodu.

V některých případech může být důvodem nedostupnosti souborů na disku po pádu poškozený systém souborů. K tomuto stavu může dojít typicky v případě, že byl disk (zpravidla externí) v době pádu připojený a během pádu nebo otřesu došlo k jeho náhlemu odpojení od usb portu.

Typické situace které mohou nastat pokud disk spadl, nebo byl vystaven jinému otřesu

  1. Externí disk spadl a po připojení k USB vydává divné zvuky
  2. Přenosný zálohovací disk spadl, nyní nevydává žádné zvuky ani se netočí, dioda na boxu ale svítí
  3. Disk upadl (utrpěl náraz) a nyní chce zformátovat ačkoliv obsahuje soubory
  4. Po pádu externího disku nejdou otevřít některé složky a soubory
  5. Externí disk spadl a nyní hlásí "Zápis se zpožděním se nezdařil, z disku nelze číst soubory"

Na co se nás často ptáte, pokud vás postihl pád externího disku

  1. Pád disku na zem. Jaké jsou možnosti záchrany dat?
  2. ...další odpovědi na vaše praktické dotazy

Máte externí disk který spadl a domníváte se, že je mechanicky poškozený? Jste si vědomi méně šetrného zacházení s diskem a nyní se nemůžete dostat ke svým datům? Jsou na poškozeném disku uložené soubory, která jsou pro Vás důležité? Pravidlo č.1: Disk netrapte dalším provozem! Doporučujeme Vám kontaktovat nás na NONSTOP24 lince 722 150 150 nebo 728 150 150, případně nám poškozený harddisk ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.