>Záchrana souborů na externím disku. Profesionální řešení pro firmy i koncové zákazníky. Svěřte data specialistům.

Záchrana dat z externího hdd (USB, eSata, FireWire, Thunderbolt)

Záchrana a obnova dat z externího diskuV MyBlueDay se specializujeme na obnovou nedostupných dat z širokého spektra externích disků. Velmi často probíhá obnova dat u disků Western Digital My Book a Western Digital My Passport. Mezi další v řadě řešené případy patří externí disky Seagate FreeAgent a Seagate FreeAgent Go. Důvodem je jistě cenová a skladová dostupnost těchto disků, z čehož pramení vysoká prodejnost.

Mezi další typické výrobce externích disků z kterých probíhá na našem pracovišti záchrana dat patří Toshiba, Samsung, A-Data, Verbatim, Transcend, LaCie, Prestigio atd.

Ztráta dat na externím disku může být zapříčiněna dvěma důvody.


Mechanické nebo elektronické poškození externího disku

Elektromechanické závady u externího disku vznikají zpravidla ze tří příčin. Každá z nich znamená v důsledku fyzické poškození externího disku, tj. disk je zničený a nelze jej nadále používat.

  1. spontánně, nebo-li samovolně. Externí disk selže bez jakéhokoliv zjevného důvodu. Zpravidla výrobní vadou nebo stářím.
  2. uživatelskou chybou. Většinou po pádu externího disku na zem, záměnou napájecích konektorů (např. z notebooku), ulomením usb konektoru ap.
  3. vlivem zvenčí, typicky přepětím ze sítě či napájecího zdroje, například při bouřce, výpadku napětí ap.

A jaké jsou typické projevy takto poškozených externích disků? Takto elektricky nebo mechanicky poškozený harddisk je například zcela netečný, lidově řečeno "mrtvý", tj. netočí se, ani se jinak aktivně neprojevuje; jiným projevem je stav, kdy poškozený externí disk vydává jakékoliv zvuky jako, klepání, cvakání, případně je práce s ním nestabilní, připojuje se a odpojuje ap.

Obnova dat z externího hdd při elektromechanickém poškození disku vyžaduje vyjmutí vlastního harddisku z vlastního boxu. Tuto proceduru vykonáváme vždy s maximální obezřetností tak, aby bylo možné následně na hdd uplatnit záruku (pokud v záruce je). Následně již probíhá celá procedura vyčítání dat identicky, jako záchrana dat z disku interního.

Chcete vědět

Softwarová ztráta dat na externím disku - logické poškození

K tzv. softwarové ztrátě dat na externím disku dochází z několika základních důvodů. Velmi často uživatelskou chybou, jako např. nesprávným odpojením od počítače, ale také například selháním operačního systému. V těchto případech platí, že je externí harddisk fyzicky v pořádku a je možné je po vyřešené obnově dat opět používat.

  1. smazané soubory. Omylem smažete jakákoliv data na disku
  2. zformátovaný externí disk. Zformátovali jste omylem disk a nezazálohovali jste si data na něm uložená.
  3. instalace nového operačního systému na disk. Provedli jste omylem instalaci nového operačního systému, například Windows na externí připojený disk.
  4. poškozený souborový systém na externím disku. Závada, která se projevuje velmi nespecificky. Mohou se objevit poškozené soubory, náhle a bezdůvodně nepřístupný celý disk, objevuje se modrá obrazovka zvaná "modrá smrt" (bsod) ap. Běžné jsou také oddíly ztracené po manipulaci s aplikacemi pro jejich správu, např. Partition Magic, Paragon Disk Manager, Acronis Disk Suite atd. Velmi často může být tento stav průvodním jevem mechanického poškození, např. výskytu vadných sektorů/a>. Mezi další možné příznaky poškozeného systému souborů na externím disku patří situace, kdy z disku mizí soubory a složky, soubory a složky nejdou otevřít, nebo stav, kdy externí disk chce naformátovat, i když obsahuje data.

V případě, že chcete mít jistotu profesionálního přístupu který zaručí ideální prognózu návratu vašich souborů, svěřte obnovu dat specialistům. V MyBlueDay se dlouhodobě specializujeme na službu obnova dat z externího disku a dalších typů digitálních nosičů dat. Řešíme jak jednodušší případy logické ztráty dat, tak především závažné elektro/mechanické závady k čemuž jsme spičkově vybavení.
V případě potřeby a zájmu o obnovu dat z externího harddisku nás kdykoliv kontaktujte na našich NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150 nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.