Z externího usb disku mizí složky nebo soubory. Soubory na disku byly a nyní nejsou vidět

Vzhledem k tomu, že nikdy nic nezmizí jen tak, tak i ztáta dat musí mít svojí příčinu. Pokud data na externím disku mizí či zmizela, je třeba v první fázi zjistit příčinu toho proč data zmizela. A tato zjištení mají samozřejmě vliv na to, jakým způsobem musí proběhnout záchrana dat a obnova dat, aby byla šance na obnovení ztracených dat maximální. Stavy, kdy z externího disku mizí složky a soubory jsou zpravidla zapříčiněny těmito důvody:

Soubory na externím disku byly smazané omylem či úmyslně

I když si vymazání souborů na externím disku nejste vědomi, nevylučujte předem ani tuto variantu. Naše zkušenost je taková, že je častější, než by se mohlo zdát. A vzhledem k tomu, že má obnova smazaných dat na externím disku svá pravidla, a úspěch obnovy smazaných dat na externím disku vychází právě z dodržení těchto pravidel, neriskujte a dodržujte je!


USB disk je fyzicky v pořádku, má poškozený souborový systém

Další z běžných důvodů, proč na externím disku mizí soubory a složky je logická závada nazývaná poškozený souborový systém na externím disku.


Disk je fyzicky poškozený, obsahuje vadné sektory, bloky

Naprosto stejným způsobem se může projevovat již mechanické poškození disku, konkrétně závada, kdy se na externím usb disku začnou vyskytovat vadné sektory. Záludnost tohoto mechanického poškození tkví v tom, že se může projevovat velmi nenápadně, např. občasným "vytuhnutím" operačního systému, zpomalením běhu systému po připojení disku k počítači ap., a velmi rychle může díky progresi tj. zhoršování stavu přejít k absolutní nedostupnosti nejen dat, ale i celého externího disku. Pokud se již externí disk dostane do tohoto stavu, může být i profesionální záchrana dat zbytečně výrazně komplikovanější a nákladnější. Proto externí usb disk netrapte a využijte možnosti bezplatného posouzení stavu.


Protože jasně určit, co je důvodem toho, že Vaše data na externím disku mizí je bez diagnostiky disku v zásadě těžko proveditelné, doporučujeme takový externí disk doručit na naše pracoviště k bezplatné diagnostice. Případně nás kdykoliv kontaktujte na lince 722 150 150, kde Vám navrhneme ideální postup.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.