Harddisk spadl a po připojení k USB vydává divné zvuky

To, že externí disk spadl, je vzhledem k charakteru použití bohužel velmi běžné a typické. A obnova dat z takových disků patří mezi stále častější. Naše zkušenost je taková, že mezi nejčastější důvody pádu je zavadění nebo zakopnutí o napájecí nebo USB kabel, vyklouznutí z tašky nebo batohu ap.

Ať již má pád disku jakoukoliv příčinu, důsledky pádu jsou skutečně velmi nevyzpytatelné. Na to, dojde-li při pádu disku k jeho poškození, nebo přežije-li ho bez úhony má vliv např. výška pádu, tvrdost dopadu, úhel dopadu, stav disku, tj. je-li v provozu nebo vypnutý a... štěstí nebo smůla.

V případě, že jste se dostali do situace, že vám zálohovací USB disk upadl, na disku máta jinde neuložené soubory, a nyní, pokud ho připojíte pomocí USB k počítači vydává podivné zvuky a na disk se nelze dostat, v tomto případě je tedy zcela jisté, že při pádu došlo k jeho mechanickému poškození.

Pokud váš zálohovací disk spadl na zem, překlopil se na bok, či utrpěl jiný typ pádu nebo nárazu a nyní tento disk po zapnutí klepe, bzučí, nebo se chová jinak nestandardně, odpojte ho a vypněte!

Uvědomte si, že harddisk je mechanické zařízení, u kterého se jeho stav, pokud je se poškozený dále používá pouze zhoršuje a lepší bohužel nebude.

Čím dříve je tedy provoz takového vadného disku zastaven, tím má obnova dat z poškozeného disku lepší prognózu a zároveň bude profesionální obnova souborů efektivnější.

Máte zálohovací externí disk na kterém máte data ke kterým se nemůžete dostat? V MyBlueDay jsme specialisté vybaveni na obnovu dat z poškozených externích disků. Nechcete riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.