Přenosný zálohovací disk spadl, nyní nevydává žádné zvuky ani se netočí, dioda na boxu ale svítí

Poškozený disk WD My Book Pokud vám z jakéhokoliv důvodu spadl externí disk a nyní se chová tak, že se po připojení rozsvítí světelná LED kontrolka aktivity disku (pokud jím externí box disponuje, samozřejmě), ale disk se neroztočí, nevydává vůbec žádné zvuky, v operačním systému se nepřipojí, znamená to zcela jistě jediné. V okamžiku, kdy disk spadl došlo k jeho poškození.

Vzhledem k tomu, že LED indikace (naprostá většina externích disků disponuje "světélkem", které indikuje různé stavy disku, minimálně to, že je externí box pod napětím) svítí, je velmi pravděpodobné, že vlastní externí box, tj. především interní elektronika USB to SATA (ATA) převodníku, který box obsahuje pracuje bezchybně.

Pokud nevíte, z čeho je takový externí hdd složen, pak vězte: plastová nebo kovová krabička, která obsahuje standardní harddisk a elektroniku starající se o komunikaci mezi harddiskem a počítačem, zpravidla pomocí USB rozhraní.

Pravděpodobné tedy je, že při pádu externího boxu došlo k poškození vlastního vloženého harddisku. To, k jakému poškození došlo konkrétně, záleží mimo jiné na tom, byl-li disk při pádu připojený a pod napětím (točil se), nebo byl vynutý, případně v stand-by módu.

Všeobecně platí, že ke komplikovanějším závadám dochází v případě, že disk upadl nebo utrpěl náraz v okamžiku provozu. Prosíme po nehodě, s diskem neklepte, netřeste. Situaci nevyřešíte, pouze zkomplikujte.

V případě, že chcete mít jistotu profesionálního přístupu který zaručí ideální prognózu návratu vašich souborů, svěřte obnovu dat specialistům. V MyBlueDay se dlouhodobě specializujeme na službu obnova dat ze všech typů digitálních nosičů dat. Řešíme jak jednodušší případy logické ztráty dat, tak především závažné elektro/mechanické závady.
V případě potřeby a zájmu o obnovu dat nás kdykoliv kontaktujte na našich NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150 nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.