Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Pád disku na zem. Jaké jsou možnosti záchrany dat?

Máme v rodině zálohovací disk, který připojujeme k počítači přes usb a používáme jej k ukládání všech rodinných dat (videa, fotografie dětí, firemní dokumenty manžela atp.). Pes nešťastník, při hraní si dětmi disk shodil na zem. Disk spadl z cca 50cm výšky na koberec. Nyní vydává divné zvuky a není se možné dostat k datům. Co se dá v tomto případě dělat?Po pádu disku na zem vždy hrozí riziko mechanického poškození

První, co je nutné v tomto případě udělat, je odpojit poškozený externí disk ze sítě a z usb rozhraní. Podle projevů došlo jistě k mechanickému poškození, kdy se dalším provozem stav disku pouze zhoršuje. Je zcela vyloučené, dostat se k datům svépomocí. Ideálním postupem je doručit poškozený externí disk k bezplatné diagnostice, která odhalí, jak je závada komplikovaná a jaké jsou možnosti řešení.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.