Záchrana a obnova souborů z disků Western Digital

Došlo u Vás ke ztrátě dat nebo k poškození disku Western Digital? Naše společnost zajišťuje plnou podporu pro elektronicky a mechanicky poškozené interní a externí disky (WD My Passport, WD My Book) Western Digital.

Ztráta dat na discích Western Digital může být zapříčiněna několika důvody

 Uživatelskou chybou, zpravidla vědomou, kdy mezi nejběžnější patří naformátování disku který obsahuje nezazálohovná data (podporované typy souborů). U systémových disků (disk v PC, který obsahuje operační systém, zpravidla Windows) po formátu následuje přeinstalace nového sytému. Další chybou bývá typicky vymazání potřebných dat. Komplikací obou stavů, jak formátu tak výmazu je následný nový zápis na disk, tj. například instalace nového operačního systému.
 Chybou disku která není zjevná a není způsobena
uživatelsky, jedná se o případy, kdy bios nebo systém hlásí chybu (disk error), nedostupnost (access denied) ap., takzvaně zničeho nic. Mezi další typickou hlášku patří: "Disketa:-) v jednotce není naformátovaná, chcete jí naformátovat?" Disk může, ale nemusí být detekován pod BIOS. V těchto případech se může jednat jak o elektromechanický problém disku, tak o ztrátu dat na softwarové úrovni. Pokud se disk projevuje jakkoliv atypicky akusticky, klepe, ťuká, bzučí, vždy se bude jednat o elektomechanický problém. Je si třeba uvědomit, že pevný disk je precizní elektromechanické zařízení, které může selhat kdykoliv zcela spontáně, tak jako jakýkoliv jiný stroj.
 Zjevným elektomechanickým poškozením disku Western Digital
kdy je disk mechanicky poškozen například pádem na zem, přepětím ze sítě po výpadku napětí nebo poškození zdroje.

Chová se Váš disk Western Digital nestandardně a data na něm jsou zcela nebo částečně nedostupná? Pravidlo č. 1: Disk netrápit jakýmkoliv dalším provozem, obzvláště, jedná-li se o stav po pádu. Doporučujeme Vám popsat nám Váš problém pomocí formuláře On.Line rychlé pomoci, nebo nás kontaktovat na nonstop lince 722 150 150, případně nám médium ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.