Obnova dat po formátování

Naformátovali jste harddisk, paměťovou kartu nebo flash disk? Pokud skutečně proběhl pouze formát disku nebo paměti, nepanikařte! Jedná se o proceduru, která není charakteristicky datově destruktivní. To znamená, proběhl-li pouze formát média, je prognóza obnovy dat vynikající.


Víte, že velmi záleží na tom, v jakém zařízení formát proběhl? Při formátu pod operačním systémem Windows se není třeba obávat komplikací. Proběhne-li však formát, například paměťové karty ve videokameře, nelze vyloučit masivní zápis na kartu právě během formátování. Stejně tak mohou nastat komplikace po formátu ve fotopřístrojích Olympus a Fuji na paměťovou kartu xD-Picture card.

Čtěte více: záchrana dat z SD karty po formátování

Záchrana a obnova dat po formátu je však velmi často doprovázen výraznou komplikací, a to přeinstalací nového operačního systému nebo zápisem jakýchkoliv dalších souborů. Šance na obnovu dat se dá vyjádřit velmi jednoduše:

"Je tím větší, čím méně se na co kapacitně největší disk nainstaluje nebo jinak zapíše"

Obnova dat po formátování se dále řídí stejnými pravidly, která se aplikují v případě obnovy smazaných souborů.


Zformátovali jste si omylem hardddisk, paměťovou kartu nebo flash disk a máte zájem o obnovu dat? Napište nám pomocí formuláře On.Line rychlé pomoci, nebo nás kontaktujte na nonstop lince 722 150 150, nebo nám médium doručte k bezplatné odborné diagnostice.

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.