Jak u MyBlueDay! probíhá obnova souborů krok za krokem

Postup obnovy souborů vychází z mnoho let prověřených procedur, které jsou neustále rozvíjeny a zdokonalovány, a které zaručují již v přípravné a diagnostické fázi maximální šetrnost k dodanému médiu, zároveň s přesnými a korektními výstupy, které exaktně, tj. měřitelně vypovídají o aktuálním stavu nosiče.

Bezplatná diagnostika nosiče dat - posouzení závady

 • Diagnostika je prováděna automaticky u každého dodaného média (více o podporovaných nosičích: záchrana dat z HDD, obnova dat z externího disku, záchrana dat z paměťové karty...atp.), které bylo dodáno jakýmkoliv způsobem (osobně, poštou)
 • Zpravidla v den doručení, nebo nejpozději do 48 hodin (podle typu zvolené diagnostiky, EXPRESNÍ diagnostiku lze provést do cca dvou hodin !) od doručení Vás budeme informovat telefonicky nebo písemně o výsledcích diagnostiky
 • Na základě výsledků diagnostiky jsme schopni určit prognózu obnovy dat, přibližnou dobu obnovy a konečnou cenu, platnou v případě úspěšné obnovy z Vašeho pohledu tj. v případě, že obnovíme Vámi požadovaná data.
 • V této fázi již máte dostatek informací rozhodnout, bude-li zahájen proces obnovy a rekonstrukce Vašich dat. Kolik času budete k tomuto rozhodnutí potřebovat, záleží pouze na Vás. V případě, že nebudete chtít na základě sdělených informací obnovu dat podstoupit, obdržíte Váš nosič dat automaticky zpět v původním stavu (bylo-li zasláno, zašleme zpět).

Vlastní obnova dat - kontrola obnovených souborů

 • Po Vašem ústním nebo písemném schválení zahájíme práce na obnově dat. V případě, že objednavatel vyžaduje platbu fakturou se splatností, potvrdí spuštění služby zasláním objednávky.
 • Pokud to bude nezbytné, vyžádáme si upřesňující informace týkající se prioritních dat k obnově. Ve většině případů je však cílem naší práce obnova maxima původních souborů do původní adresářové struktury.
 • V případě, že technický stav již neumožní obnovu požadovaných dat, nebo budete s výsledkem obnovoy nespokojeni z jiných důvodů není vám cena za obnovu účtována (práce ani dílové náklady) a poškozené médium vám bude vráceno bez jakéhokoliv poplatku.
 • Po úspěšné extrakci dat z havarovaného média Vám na specifikovaný email zašleme vygenerovanou adresářovou strukturu všech obnovenych dat ve formě uživatelsky přívětivé interaktivní aplikace. Pomocí této aplikace velmi snadno zjistíte, proběhla-li obnova dle Vašich představ a získaná data obsahují vše potřebné.

Dokončení práce na obnově souborů, zazálohováni dat, platba

 • Po odsouhlasení obnovených dat provedeme uložení získaných dat na Vámi zvolené médium. Na výběr máte CD/DVD (při ceně zakázky nad 850,-Kč ZDARMA, zpravidla proběhla-li záchrana dat z paměťové karty nebo záchrana dat z flashdisku), pevný disk a to buď Vami dodaný, nebo vám disk podle vašeho požadavku a specifikace zakoupíme.
 • V okamžiku, kdy budou vaše data připravena k převzetí nebo odeslání budete vyrozuměni.
 • Jako platební způsob preferujeme platbu při převzetí zakázky, převodním příkazem před odběrem zakázky, na dobírku v případě zaslání kurýrní nebo poštovní službou. Platbu na fakturu se splatností akceptujeme individuálně po dohodě, standardně u partnerů, stálých zákazníků, státních institucí a zákazníků z oblasti školství.
 • Bezpečnost vašich dat. Po osobním vydání nebo zaručeném doručení (poštou, kurýrní službou) jsou zálohy vašich dat (binární nebo souborové) udržovány z bezpečnostních důvodů po dobu následujících 48 hodin. Tento čas je učen k tomu, aby mohl uživatel dat provést zálohu obnovených souborů na sekundární nosič. Po této době (pokud nebude tato doba dohodou upravena) budou veškeré námi držené zálohy zlikvidovány bez možnosti jejich obnovy.

Naše služby nabízíme ve čtyřech základních režimech, které jsou odlišné rychlostí zpracování.

 1. Expresní obnova dat - zakázka je zpracovávána okamžitě po potvrzení zákazníkem a práce probíhá nonstop (den / noc) až do jejího dokončení nejpozději do 8 hodin
 2. Rychlá záchrana dat - obnova dat do druhého pracovního dne, tj. do 24 hodin
 3. Standardní režim - zakázka je zpracovávána v řadě došlých zakázek. Může být přeskočena zakázkami s vyšší prioritou
 4. Nejlevnější - ekonomická obnova dat - chcete-li ušetřit a čas obnovy není podstatný. V tomto cenově nejefektivnějším režimu bude zakázka vyhotovena nejpozději do 4 týdnů

V MyBlueDay jsme vybaveni řešit obnovu dat na těchto nosičích


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.