Záchrana dat z šifrovaného disku

Obnova dat ze zašifrovaného disku je velmi rozsáhlá problematika, přesahující svým rozsahem běžnou oblast datarecovery (činnost směřující k obnovení digitálních dat z jakéhokoliv důvodu nedostupných).

Chcete vědět víc?  Kryptované soubory po infekci "ransomware" (např. CryptoLocker)

Všeobecně se dá říci, že záchrana dat z kryptovaného nosiče má velmi vysokou šanci na úspěch v případě elektro-mechanického poškození, kdy není afektován vlastní datový záznam. Nemělo by tedy dojít k významnému poškození povrchů ploten disku, nebo zásadní nekonzistenci systému souborů. Obnova dat tak nejspíše nedopadne dobře v případě i marginálního přepisu disku, např. po přeinstalaci.

Nemáte heslo nebo klíče?

Poměrně častým problémem především ve firemní sféře bývá potřeba obnovit data po přeistalaci operačního systému, přičemž na původní instalaci fungovalo kryptování pomocí utility BitLockerwikipedia. Bez přístupu k obnovovacímu klíči nástroje BitLocker nepřipadá záchrana dat v úvahu.

V případě, že potřebujete obnovit data ze šifrovaného disku doporučujeme podrobit disk neinvazivní diagnostice na základě které je možné určit konkrétní možnosti a prognózu. Pro více informací volejte linku nonstop podpory 722 150 150 nebo 728 150 150. Obnova dat z kryptovaných nosičů podléhá zvláštnímu režimu práce.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.