Poškozený harddisk - z jakých typů probíhá záchrana dat

Máte poškozený disk hdd, nebo se na vašem disku nemůžete dostat k souborům, které jsou na něm uložené?

V přehledu níže uvádíme stručný typy disků, ze kterých v MyBlueDay provádíme obnovu dat jak v případě komplikovaných elektro / mechanických závad, tak v případech tzv. softwarové ztráty dat, mezi které patří například poškození souborového systému, logický rozpad RAID pole, nafomátování případně přeinstalace bez zazálohování dat, nebo smazání dat.

Obnova dat z disku 2.5" libovolné kapacity

s rozhraním miniATA, SATA nebo USB (only). Tento typ harddisku je typicky použitý v notebooku nebo netbooku/ultrabooku a v externím boxu s rozhraním USB 2.0 nebo 3.0 který je napájen pouze z USB portu (pozn. není napájen ze sítě 220/230V). Díky své velikosti jsou tyto disky často použité v domácích multimediálních přehrávačích, úsporných HTPC nebo fotobankách.

Výrobci 2.5 palcových disků: Toshiba, Seagate, Western Digital, Hitachi, Samsung, Fujitsu, IBM

Záchrana dat z disku 3.5" libovolné kapacity

s rozhraním ATA (Paralel ATA, PATA) a SATA (Serial ATA, ve verzích 1.5Gb, 3Gb a 6Gb) který byl použitý jako interní disk v PC/MAC/serveru, nebo v jakémkoliv externím disku (externí box s rozhraním USB 2.0 a 3.0, FireWire nebo Thunderbolt), případně byl-li harddisk použit v síťovém NAS serveru které disponuje rozhraním LAN, WLAN. Obnova dat probíhá i z harddisků použitých ve speciálních zařízeních jako NC stroje, telefonní ústředny ap.

Výrobci 3.5" HDD: V současnosti pouze Seagate a Western Digital. Dříve IBM, Hitachi, Samsung, Fujitsu, Maxtor

Externí disk připojitelný přes USB 2.0, USB 3.0 a FireWire

Obnova dat z externího disku patří díky masovému používání mezi nejběžnější. Záchrana dat probíhá jak z přenosných 2.5" externích disků (napájení pouze z USB) tak ze stolních 3.5" disků (napájení ze zásuvky 220/230V), které jsou k počítači připojovány přes rozhraní USB, FW, eSATA, nebo nově Thunderbolt.

Mezi nejvýznamější dodavatele externích disků v Evropě patří: Western Digital, Seagate, Hitachi, Toshiba, Samsung, Transcend, A-Data, Verbatim, Iomega, LaCie, Sony, Kingston, Prestigio ad.

Speciální serverový vysokootáčkový disk

Serverové vysokootáčkové harddisky (10.000-15.000otáček) s rozhraním SATA, Serial Attached SCSI (SAS), SCSI Ultra320, SCSI Ultra640. Mezi typické představitele této kategorie patří Hitachi Ultrastar, Seagate Cheetah, Seagate Savvio, Maxtor Atlas, Western Digital Raptor a Western Digital Velociraptor.


Postihla vás ztráta na libovolném nosiči?

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.