Harddisk se pokouší roztočit, ale neroztočí se do provozních otáček

Roztočení harddisku (tzv. "spin on") je jednou z fází startu pevného disku, než je schopný umožnit přístup k vlastním uživatelským datům. Čtěte více: Jak funguje harddisk, fáze startu

V naprosté většině případů tento stav znamená, že vstupní napájecí elektronika a externí čipset pracuje korektně.

Poslechněte si! Kolísavé otáčky disku při poškození čtecích hlav
* u každého typu a modelu disku se může závada projevovat odlišně

Stav, kdy má harddisk kolísavé otáčky je velmi často doprovázen dalšími atypickými akustickými projevy. Čtěte více: harddisk klepe, vydává klepavé zvuky.

Pokud se pevný disk neroztočí do provozních otáček, nemůže být, až na vyjímečné situace detekovaný pod BIOS. Z tohoto důvodu nemůže být pevný disk přístupný jako zařízení v operačním systému, tím pádem není možná obnova jednoduchými softwarovými prostředky. Záchrana dat z disku, který se projevuje jakoukoliv akustikou odlišnou od normálu je vždy náročnou procedurou, kdy není možné bez adekvátního technického vybavení docílit uspokojivých výsledků.

Potřebujete obnovit data z disku který se chová nestandartně? Pak nás kdykoliv kontaktujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.