Flash disk chce naformátovat

Pokud je Vám po zasunutí usb flash disku (tzv. "fleška") do usb portu počítače zobrazena hláška, že "Disk musí být před použitím naformátován", tak je jasné jedno. Počítač o připojeném flash disku ví, ale nerozpoznává na ní žádný pro něj známý souborový systém (FAT, FAT32, exFAT), tj. nedokáže rozpoznat, jakým způsobem jsou na kartě data uložena. Čtěte více: z jakých souborových systémů probíhá v MyBlueDay! obnova dat

Flash disk chce naformátovat
Obr.1: Zobrazení hlášky, že disk musí být před použitím naformátován patří u flash disku mezi typické projevy nedostupnosti souborového systému. Příčina může být jak sofwarové tak hardwarové povahy.

A tak jako vše má svou příčinu, tak i tento stav vznikne z nějakého důvodu. Mezi nejběžnější patří poškození souborového sytému, které vznikne u flash paměti např. po výpadku proudu v okamžiku, kdy je flash disk připojený do usb portu, při nesprávném odbrání paměti z usb portu, nebo selháním komunikace mezi operačním systémem a souborovým systémem flash disku.

Chcete vědět víc? obnova dat z flash disku

Obdobným způsobem se však projevují závady hardwarové povahy. Vadný řadič flash disku nebo chyby paměťového čipu se stejným projevem patří mezi komplikovanější závady, které však s patřičným hardwarovým vybavením mohou mít velmi dobrou šanci na obnovu dat.

Naše společnost kromě špičkového vybavení pro prioritní službu obnova dat z disků nabízí podporu pro široké spektrum elektronicky poškozených usb flash pamětí.

USB flash disk se nepodařilo naformátovat
Obr.2: Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete flash disk naformátovat a formát skončí chybou, je zřejmé, že paměť s největší pravděpodobností selhala elektronicky

Máte usb flash paměť, která chce formátovat ačkoli obsahuje data, nebo se k souborům na ní nemůžete dostat z jiného důvodu? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám nosič můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.