Flashdisk tzv. fleška má poškozený USB konektor

Některé usb flash paměti jsou bohužel konstruovány tak, že je poškození usb konektoru pouze otázkou času. Může se stát, že při častějším používaní flashdisku dojde k jeho uvolnění, konektor se může viklat a následně zcela odpadnout.

V tomto případě je obnova dat z flash disku velmi dobře řešitelná. V zádadě se z našeho pohledu jedná o trivální mechanické poškození flashdisku.

Druhým běžným důvodem, proč dojde k poškození usb konektoru flash paměti je jeho ukopnutí nebo uražení nešťastnou náhodou. Naprosto typicky jde o situaci, kdy je flashdisk vložen do usb portu v přední části skříně PC, která je v jeho spodní části u podlahy. Ukopnutí a poškození flash disku je pak dílem okamžiku. Stejně tak při použití flashdisku v notebooku, pokud je paměť vložena v usb portu a s notebookem se manipuluje.

Robustní provedení USB konektoru flash disku
Obr.2: Jak je vidět na obrázku, existují i masivnějsí provedení flash disků, které jsou schopné odolat nešetrnému zacházení a bezpečně ochrání jak usb konektor tak vlastní paměťové bloky. Kupodivu takto nebývají řešené tzv. odolné gumové flash paměti.

Nechcete o svá ztracená data na poškozeném flashdisku definitivně přijít nebo riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.