Mechanicky poškozený, zlomený flash disk

Pokud máte mechanicky poškozený flashdisk (tzv. "flešku, usb paměť atp.), je dobré vědět, že případy kdy je mechanicky poškozený vlastní paměťový čip (viz obr.3) jsou neřešitelné.

Mechanicky poškozená flash paměť
Obr.1: V této podobě nemusí být ještě zcela jasné, k jak závažnému poškození flash disku při nehodě došlo.
Zlomená flash paměť - fleška
Obr.2: Pohled na spodní část PCB odhalí mechanicky nepoškozený řadič paměti. Nalomená deska však nevěstí nic dobrého.
Obr.3: Konečná. Při poškození flash disku byl zničen paměťový blok Toshiba. Obnova dat z tohoto flash disku nepřipadá v úvahu

Pokud však vlastní FLASH čip mechanicky poškozený není, je velká šance, že se data z hardwarově poškozeného flash disku podaří obnovit. Celá záchrana dat z flash disku s elektro-mechanickým poškozením se neobejde bez využití pokročilých technologií, které umožní přímé vyčítání dat přimo z čipu.

Technická náročnost, a s tím spojená nákladnost takové práce se odvíjí nejen od typu použitých pamětí FLASH (BGA, CoB atd.), ale i od počtu použitých paměťových modulů. Ačkoli se to nezdá možné, některé běžné flash disky obsahují až čtyři FLASH čipy.

Nechcete o data na flash disku přijít nebo riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.