Karta je prázná, fotky ani videa nejsou vidět, nebo jen některá

Máte paměťovou kartu libovolného formátu (SD, SDHC, SDXC, CF, xD, MS) na které byla uložená data, zpravidla fotky nebo videa, a najednou se karta tváří jako prázdná? Může být několik důvodů, proč tomu tak je.

Fotky a videa byla na kartě omylem smazaná

Obnova smazaných fotek na kartě může vyřešit stav kdy se na kartě nezobrazují žádná data. Fotky se nezobrazují na kartě vždy z nejakého důvodu. Jedním může být fakt, že byla data buď omylem, nešťastnou náhodu nebo úmyslně smazána. Mnohdy stačí, aby s fotoaprátem nebo kamerou manipuloval nepoučený člověk, typicky dítě. Pravda je, že ke smazání většího počtu snímků bývá zapotřebí více času nebo velká shoda náhod.

Karta byla omylem naformátovaná ve foťáku nebo čtečce

Situace, kdy dojde k naformátování paměťové karty omylem jsou velice běžné. Narozdíl od smazání fotek nebo videí je zformátování dílem okamžiku a může nastat i náhodu, např. při přepravě foťáku v nevypnutém stavu v zavazadle.

Na kartě je poškozený systém souborů

To, že nejsou na kartě zobrazny snímky nebo videa (případně jsou zobrazeny pouze některé) může být důsledkem závady, která se nazývá poškozený systém souborů na kartě. Důvodem tohoto poškození bývá velmi často nevhodná manipulace s kartou ve fotoaparátu nebo čtečce paměťových karet. Velmi často dochází k tomuto poškození v okamžiku výpadku napětí, tj. během focení nebo došla baterie (akumulátor).


Nevíte, proč nejsou fotky a videa vidět a nechcete o svá data na paměťové kartě definitivně přijít nebo riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.