Záchrana dat z paměťové karty

Symptomy a důvody ztráty dat na paměťové kartě, které je možné úspěšně řešit

  1. Data (např. fotografie, videa) jsou na paměťové kartě viditelná (všechna, nebo často pouze některá), případně pokus o jejich otevření nebo zkopírování skončí chybou.
  2. Došlo k nechtěnému naformátování paměťové karty přímo ve fotoaparátu, kameře, čtečce nebo jiném zařízení (PDA, mobilní telefon...)
  3. Na paměťové kartě došlo k nechtěnému smazání důležitých souborů.
  4. Karta nebyla dlouho používána. Obsahovala data, která jsou nyní nedostupná
  5. Zařízení (fotoaparát, kamera, PDA, mobilní telefon, čtečka paměťových karet..) používající paměťovou kartu hlásí, že je karta nenaformátovaná, ačkoli jistě obsahuje data.
  6. Paměťová karta se chová nestabilně. Zařízení ji s výpadky dokáže detekovat. Data jsou však nedostupná.
  7. Pamětová karta není z neznámých důvodů viditelná v žádném zařízení. Fotoaparát nebo kamera hlásí "Vložte kartu", nebo "Card Error", také ve čtečce paměťových karet není karta přístupná, nemá přiřazené písmeno diskové jednotky, nebo má, a při pokusu o její otevření se zobrazí hláška "Vožte disk".
  8. Došlo k mechanickému poškození paměťové karty. Typicky zlomené konektory, rozlomené tělo karty bez poškození paměťového čipu, případně řadiče, potopení do kapaliny.
Máte zájem o záchranu dat z paměťové karty? Popište nám Váš problém pomocí formuláře On.Line rychlé pomoci, nebo nás kontaktujte na nonstop lince 722 150 150


Záchrana dat z pamětové karty, doporučené postupy a možnosti

V případech, že Váš digitální fotoaparát, videokamera případně čtečka paměťových karet hlásí prázdnou, nenafomátovanou či poškozenou kartu, existuje vysoká šance, že bude záchrana dat z karty úspěšná a že bude možné získat Vaše ztracená data (typicky fotografie, videa a další soubory) zpět. Totéž platí i při náhodném smazání či zformátování paměťové karty. Důležitou podmínkou je však zabránit jakémukoliv ukládání nových dat na postiženou paměťovou kartu.

Chcete vědět víc ? Obnova dat z paměťové karty - základní informace

Diagnostika paměťových karet je zdarma a cena za obnovu dat se pohybuje od 400,- Kč dle kapacity karty, vlastní povahy závady a typu dat určených k obnově. Uložení obnovených dat na nosič DVD (max. 2 kusy, tj. cca 9GB) v případě úspěšné obnovy zdarma je samozřejmostí.

Podporovaní výrobci paměťových karet

SanDisk, Toshiba, Lexar, A-Data, Kingmax, Kingston, Hitachi, Dane-Elec, ATP, Panasonic, Synchrotech, Sony, IBM, Magicstor, Trancend, PNY, Olympus, Pretec, Kodak, Fuji, Samsung, Generic, Sinclair, 10MEGA, Konica, Excelerate, Apacer, Integral, Sumvision, Canyon, Samsung, PQI a mnoho dalších.

Chcete vědět více? Další informace o obnově dat z paměťové karty. Obnova dat za paměťové karty Secure Digital SD/SDHC, CompactFlash CF, Memory Stick DUO/PRO/HG


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.