Záchrana a obnova dat z paměťové karty

Ztráty dat na paměťových kartách veškerých formátů se řadí mezi nejběžnější řešené případy vůbec. To, co má vliv na často řešené případy obnovy dat je kromě diskutabilní kvality obzvláště low-endových modelů, především fyzická manipulace s paměťovou kartou jako takovou. Vkládání do čtečky pamětových karet, ponechání karty ve čtečce během startu operačního systému, střídaní karty mezi různými fotoaparáty, nekorektní vyjímaní karty z jakéhokoliv zařízení, neopatrná fyzická manipulace s kartou... veškeré tyto situace mohou mít za důsledek poškození paměťové karty, nebo nedostupnost dat na ní. Tip: snižte manipulaci s paměťovou kartou na minimum. Nepoužívejte čtečku karet, ale fotoaparát nebo kameru připojujte přímo přes USB rozhraní.

Máte zájem o obnovu dat z paměťové karty? Popište nám Váš problém pomocí formuláře On.Line rychlé pomoci, nebo nás kontaktujte na nonstop lince 722 150 150

Ztráta dat na paměťové kartě může být v zásadě zapříčiněna třemi důvody

 Uživatelskou chybou, zpravidla vědomou, kdy mezi nejběžnější patří naformátování karty která obsahuje nezazálohovné fotografie či video [podporované typy souborů]. Formát může proběhnout ve fotoaparátu, kameře nebo čtečce paměťových karet. Další chybou bývá typicky vymazání potřebných dat. Komplikací obou stavů je následný nový zápis na paměťovou kartu, tj. nafocení nových snímků, případně pořízení videozáznamu.
 Chybou paměťové karty, která není zjevná a není způsobena uživatelsky, jedná se o případy, kdy paměťová karta hlásí chybu (disk error), nedostupnost (access denied) a to jak ve fotoaparátu, kameře nebo čtečce paměťových karet. Mezi další typickou hlášku patří: "Disketa v jednotce není naformátovaná, chcete jí naformátovat?" (viz obr.1)
Disketa v jednotce není naformátovaná, chcete jí naformátovat?
Obr.1: Tato hláška zpravidla indikuje problém na úrovni souborového systému paměťové karty. Vyloučit však nelze ani problém elektronický.
 Mechanickým poškozením paměťové karty
kdy je paměťová karta jakkoliv mechanicky poškozena, nalomena, zmáčknuta, případně ponořena do kapaliny. (viz obr.2) USB zařízení není rozpoznáno
Obr.2: Tato hláška vás připravuje na komplikovanější elektromechanický problém.


Chcete vědět více? Co vše je možné řešit, jaké jsou nejběžnější příznaky poškozené karty? Obnova dat za paměťové karty Secure Digital SD/SDHC, CompactFlash CF, Memory Stick DUO/PRO/HGJaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.