Obnova smazaných fotek a videa

Smazali jste si omylem fotky nebo videa z paměťové karty?

Zachovejte klid! V naprosté většině případů dokážeme smazané fotky nebo videa obnovit do původního stavu. Máte s paměťovou kartou jiný problém? Pak vás možná bude zajímat obnova dat z SD karty.

Pro obnovu smazaných dat na paměťových kartách všech formátů využíváme sofistikované nástroje s velmi širokou nativní podporou jak běžných obrazových a video formátů (.JPG, .MOV, .AVI), tak specifických RAW souborů které jsou produkované digitálními zrcadlovkami (.NEF, .CRW, .CR2, .PEF, .RAF ap.). Chcete vědět více? Čtěte: obnova souborů RAW. Dále různými modifikacemi formátu MPEG4 (TS, MTS, M2TS ap.), které jsou výstupem digitálních HD videokamer.

Stručně. Pokud nejsou smazaná data (fotky, videa, hudba ap.) na paměťové kartě přepsána, jsme schopni obnovit velmi široké spektum audio-video formátů.

Smazali jste si fotky nebo videa na paměťové kartě? Na kartu již nefoťte ani neukládejte jakákoliv jiná data. Ideálně kartu vyjměte z fotoaprátu nebo kamery. Pokud jste již po smazání dat na kartu znovu fotili platí, čím méně na větší kartu, tím je šance na obnovu smazných fotek větší.

Z naší zkušenosti jednoznačne vyplývá, není-li paměťová karta, na které byla smazaná data používána, má obnova smazaných fotek a videa výrazně vyšší šanci na úspěch.

Taktéž doba obnovy u karet běžné velikosti v nekomplikovaných případech probíhá zpravidla do druhého dne od potvrzení obnovy. Obnovená data zásadně neukládáme zpět na paměťovou kartu, ale vždy bezplatně vypalujme na DVD.

Správně obnovená smazaná fotka Takto vypadá špatně obnovená smazaná fotka - nevhodným postupem nebo přepisem
Obr.1: Takto musí vypadat správně obnovená fotografie. Je bez chyb, má původní rozměry a obsahuje veškeré zaznamenané EXIF údaje
Obr.2: Identický snímek, ovšem obnovený nevhodným postupem pomocí amatérské aplikace. Fotografie nebyla korektně vyčtena a je nepoužitelná. Může být důsledkem zápis nových dat po smazání fotek, které je nutné obnovit


Smazali jste si fotky nebo videa na paměťové kartě? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám nosič můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.