Externí disk (usb) je prázdný, ačkoliv obsahoval data

Nic a nikdy nezmizí bez příčiny. To samé platí o datech, soborech a složkách. Pokud data na externím disku nejsou, je třeba v první fázi zjistit příčinu toho proč data zmizela. Od tohoto důvodu se dále odvíjí, jakým způsobem má probíhat záchrana dat a obnova dat, aby byla šance na obnovu ztracených dat maximální. Situace, kdy z externího disku zmizí soubory bývá zpravidla zapříčiněna těmito důvody:

Data na externím disku byla smazaná, buď omylem nebo úmyslně

I když si smazání dat nejste vědomi, ani tuto možnost nezavrhujte. Naše zkušenost je taková, že častější, než by se mohlo zdát. A vzhledem k tomu, že má obnova smazaných dat na externím disku svá pravidla, a úspěch obnovy smazaných dat na externím disku vychází právě z dodržení těchto pravidel, neriskujte a dodržujte je! Čtěte více: obnova smazaných dat na usb disku

Externí disk byl omylem naformátovaný

Situace, kdy dojde k naformátování externího disku omylem jsou velice běžné. Narozdíl od jednoduchého smazání jednotlivých složek a soborů je zformátování dílem okamžiku a může nastat i náhodu, nebo nevhodnou manipulací nepoučeným uživatelem.

Zformátovali jste disk, protože externí disk chtěl naformátovat, ačkoli obsahoval data a do tohoto okamžiku pracoval bez problému? Disk jste tedy naformátovali a nyní nemáte k dispozici svá data? Čtěte více: externí disk chce formátovat ačkoliv obsahuje data

Disk je fyzicky v pořádku, ale je poškozený systém souborů

Další z typických důvodů, proč na externím disku mizí soubory a složky je závada zvaná poškozený souborový systém na externím disku. Tato závada souvísí zpravidla buď s nevhodnou manipulací s externím diskem při připojování a odpojováno od počítače nebo selháním komunikace mezi počítačem a externím diskem.

Externí disk je fyzicky poškozený, obsahuje vadné sektory

Naprosto identicky se může projevovat již mechanické poškození disku, konkrétně závada kdy se na externím disku začnou vyskytovat vadné sektory. Zákeřnost této závady tkví v tom, že se může projevovat velmi plíživě a nenápadně, například občasným "vytuhnutím" systému při připojení externího disku k počítači, zpomalenými odezvami externího disku, např. při otevírané souborů ap. a velmi rychle může díky výrazné progresi tj. zhoršování stavu přejít k absolutní nedostupnosti nejen dat, ale i celého externího disku. Pokud se disk dostane již do tohoto stavu, může být i profesionální záchrana dat mnohem komplikovanější a nákladnější. Proto disk rozhodně netrapte a využijte možnosti bezplatného posouzení stavu.


Protože jasně určit, co je důvodem toho, že Vaše data na externím disku mizí nebo zmizela je bez diagnostiky disku v zásadě těžko proveditelné, doporučujeme takový disk doručit na naše pracoviště k bezplatné diagnostice. Případně nás kdykoliv kontaktujte na lince 722 150 150, kde Vám navrhneme ideální postup.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.