Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Externí USB disk není vidět, nelze se dostat k datům

Pracoval jsem na počítači a ukládal pomocí Total Commanderu na externí usb disk větší množství dat. Náhle se kopírování přerušilo a počítač zamrzl. Chvilku jsem to nechal být a asi po pěti minutách jsem přišel k PC a na monitoru byla pouze modrá obrazovka s údaji. Ty si nepamatuju. Vytáhl jsem počítač ze zásuvky a opět spustil, ten ovšem nenaběhl, vše skončilo na úvodní obrazovce Windows. Zkontroloval jsem kabely, několikrát pokusil nastartovat, až mě napadlo odpojit externí usb disk. Pak PC v pohodě naběhlo. Disk jsem zkusil připojit, ale nic se nestalo. Jen se objevilo, že bylo nalezeno neznámé usb zařízení, ale disk vidět není. Když si ho poslechnu, myslím že se točí, ale jakoby v něm tak divně tiká. Můžete mi doporučit nějaký software na obnovu dat?

Související články:   HDD se odpojuje a nelze s ním pracovat


K poškození disku dochází často při jeho vytížení

Dá se říci, že případy, kdy dojde k selhání a poškození disku při jeho vytížení jsou běžné. Mezi takové časté činnosti, kdy je disk plně vytížen, patří právě kontinuální zápis v případě kopírování většího množství souborů, defragmentace souborů na disku, antivirové skenování nebo masivní práce s diskovými oddíly (změna velikosti oddílů apod.) pomocí utilit jako jsou Partition Magic. Ve vašem případě je podle popsaných projevů zcela zřejmé, že došlo k mechanickému poškození disku, které se projevuje atypickou akustikou, disk klepe nebo tiká, a neschopností detekce v systému přes usb rozhraní. Z tohoto důvodu Vám bohužel žádnou dostupnou utilitu nedoporučíme. Vzhledem k tomu, že disk není detekován, nedokázala by jej detekovat ani aplikace na obnovu dat. Druhým důvodem je fakt, že charakter mechanické závady vyžaduje zcela jiný postup řešení než, například při obnově smazaných dat. Platí, že jakékoliv mechanické poškození pevného disku je vždy považováno za vážné a vyžaduje citlivý a profesionální přístup.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.