Záchrana dat - obnova dat - freeware software

V případě tzv. softwarové ztráty dat, což znamená, že důvodem ztráty dat není elektro - mechanické poškozením nosiče dat, se je možné pokusit o obnovu ztracených souborů vlastními silami. V každém případě je však nutné mít na paměti tato pravidla:
  1. Vyvarovat se jakéhokoliv zápisu, ukládání dat, formátovaní nebo instalaci na médium postižené ztrátou dat !
  2. Mít absolutní jistotu, že ztráta dat byla skutečně způsobena uživatelsky a postižené médium nevykazuje hardwarové anomálie (typicky vadné sektory)
Chcete vědět víc ? obnova dat svépomocí - možnosti a případná rizika

TestDisk & PhotoRec

PhotoRec a TestDisk je software určený primárně k záchraně a obnově ztracených dat (dokumenty, archivy, multimédia) z harddisků, cd-rom, dvd, a paměťových karet. PhotoRec ignoruje souborový systém a rekonstrukci souborů uskutečnuje na základě detekce signatur jednoznačných pro daný typ daného souboru. Použití této utility je bez bezpečné z důvodu zamezení zápisu na postižené médium.
Stáhnout software TestDisk & PhotoRec Windows a Linux

PC Inspector File Recovery

PC Inspector File Recovery je program na záchranu dat pro uživatele Windows® 95, 98, ME, NT, 2000, XP, Vista, 7, 8 a 10. Co pro vás může File Recovery udělat a které situace a může pokusit vyřešit? Obnova poškozených souborů. Záchrana souborů po abnormálním ukončení systému, jako například při výpadku napájení. Napadení počítačovým virem. Po nechtěném vymazání dat. Po formátování disku. File Recovery vám nemůže pomoci, jestli byla datová média fyzicky poškozena.
Stáhnout software PC Inspector File Recovery

Recuva

Recuva paří do skupiny freeware aplikací na obnovu dat. S tímto programem můžete obnovit omylem smazaná data na vašem disku hdd. Aplikace toho však nabízí mnohem více. Program umí vyčíst i data z paměťových karet. Postačí pouze nechat utilitu prohledat paměťové médium na kterém došlo ke ztátě dat a po zobrazení nalezených souborů jednoduše obnovit ty, které potřebujete. Ve výsledcích zachráněných souborů můžete vyhledávat. Poměrně bezproblémově tak získáte zpátky ta data, která nějakým způsobem ztratili.
Stáhnout software Recuva


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ! věnujte prosím pozornost tomuto textu.
V případě neodborného a nesprávného použití software na obnovu souborů může dojít k fatálnímu selhání systému, nebo zničení nosiče dat, jež má za následek konečnou ztrátu dat, která by při profesionálním přístupu bylo možno obnovit. Tento software nesmí být použit při mechanickém poškození média. Použití uvedeného software je na vlastní riziko uživatele.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.