MaxtorMaxtor (bývalý Quantum, v roce 2006 zakoupen Maxtor společností Seagate), jsou cenově výhodné a relativně rychlé disky, i když s několika málo stinnými stránkami. Mezi typický projev patří hluk po delší době užívání. Harddisky tohoto výrobce taktéž inklinují ke zvýšenému výskytu povrchových vad (vadné sektory, vadné tracky, nesystematická poškození..).

Dále se vyskutuje častější selhání při detekci harddisku systémem. Tento stav může předznamenávat právě výskyt chyb na plotnách harddisku. Pouze pro zajímavost, Maxtor DiamondMax Plus 9 byl vyhodnocen jako nejporuchovější pevný disk od dob známé řady IBM "Deathstar" 75GXP.

Harddisky Maxtor nelze s čistým svědomím doporučit k uchovavání kritických informací a pravidelné zálohování je bezpodmínečnou nutností.

Za jistých okolností lze harddisk postižený vadnými sektory uvést do provozuschopného stavu, s vyjímkou tzv. slim modelů ( Maxtor ), kdy dochází k recidivě závady během nekolika týdnů, avšak vzhledem k celkově progresivnímu typu postižení nelze již takto postižené harddisky považovat za spolehlivé.

Za často používaná disková úložiště lze považovat externí zálohovací zařízení Maxtor ONE TOUCH (USB, FireWire, LAN) za použití harddisků Seagate v různých kapacitách od 250GB do v současné době maximálních 2 TB v sestavě 2x1000GB a zapojení RAID 0. Vzhledem k typickým závadám těchto disků však v žádném případě nelze doporučit provoz v nastavení RAID O. Riziko absolutní ztráty dat v případě selhání jednoho z disků je poměrně vysoké.

Obnova dat s poškozených harddisků Maxtor bývá poměrné úspěšná, v případě poškození povrchů ploten však velice záleží na vlastní densitě poškození.

Mimo jiné podporujeme následující nejběžnější modely:

Maxtor OneTouch 4 Plus, Maxtor OneTouch 4, Maxtor OneTouch 4 Mini, Maxtor OneTouch III Turbo Edition, Maxtor BlackArmor, Maxtor Central Axis, Maxtor Shared Storage II Dual Drive, Maxtor Shared Storage II Single Drive, Maxtor DiamondMax 21, Maxtor DiamondMax 21, Maxtor DiamondMax Plus8, Maxtor DiamondMax Plus9, Maxtor DiamondMax 10, Maxtor DiamondMax16, Maxtor QuickView

Čtěte: Zpracované harddisky Maxtor

Typické závady a poškození u kterých lze provést obnovu dat

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.