Harddisky Samsung stojí za povšimnutí pro jejich kombinaci dobrého výkonu, vysoké spolehlivosti a zajímavé ceny. Současné modely ( serie SP ) jsou reklamovány velice vyjímečně a obnova dat z nich se řeší sporadicky. Toto však již neplatí pro starší modely, které jsou již koncepčně zastaralé.
K selhání harddisků Samsung dochází z našich zkušeností náhle, často bez zřejmého a zjevného důvodu. Vzhledem k atypické konstrukci disku byvá v některch případech obnova dat komplikovanouch záležitostí. Přesnou prognózu tak může určit pouze fyzická diagnostika poškozeného harddisku.

Čtěte: Zpracované harddisky Samsung

Typické závady a poškození u kterých lze provést obnovu dat

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.