Záchrana dat z SD karty po naformátování

Záchrana dat z SD karty po formátu

Naformátovali jste omylem Vaši pamětovou SD kartu? Můžeme Vás ujistit, že v naprosté většině případů má obnova dat z SD karty vynikající šanci na úspěch.

Formát SD karty probíhá většinou ve třech typech zařízení, z nichž každý probíhá odlišným způsobem. Je to formát ve čtečce paměťových karet a naformátování ve fotoaparátu nebo videokameře.Naformátování SD karty ve čtečce karet v počítači

Tento typ naformátování karty, probíhá obvykle ve čtečce připojené pomocí USB k počítači, případně v integrované čtečce v notebooku nebo PC. Typ použité čtečky nemá na způsob provedení formátu vliv. Naformátování karty v operačním systému Windows 98/2000/XP/Vista/7 probíhá na souborový systém FAT16 nebo FAT32 a to bez zápisu jakýchkoliv uživatelských nebo systémových souborů. A to je podstatné. Obnova dat po formátování v PC má tedy při zvolení správného postupu výbornou šanci na obnovení 100% původních souborů.

Formát SD karty ve fotoaparátu - zrcadlovce nebo kompaktu

Případy, kdy dojde omylem ke zformátování SD karty která obsahuje fotografie a videa přímo ve fotoaparátu jsou poměrně běžné. I přesto, že v tomto případě zpravidla dochází na kartě k zápisu nové adresářové struktury včetně několika pomocných souborů, je prognóza obnovy dat maximální(*).

(*) vyjímku tvoří některé fotoaparáty, zpravidla kompakty, které během formátování provádí test kvality karty formou zápisu do paměťových buňek. V těchto případech může být obnova dat z SD karty problematická

Obrázky 1-3: Obrázky zobrazují vybrané datové oblasti za použití hexadecimálního editoru. Práce v tomto prostředí umožnuje precizní přístup k souborovému systému


Záchrana dat z SD karty po formátu provedeném ve videokameře

Některé typy digitálních videokamer používají pro zápis videosekvencí paměťové karty SD (SDHC, SDXC). Náhodné zformátování paměťové karty, nebo formát provedený na vyžádání videokamery při selhání paměťové karty zpravidla obnáší poměrně masivní zápis (dle naší zkušenosti cca 150MB), obzvláště v případě kamer pracujících v HD rozlišení (AVCHD ap.).

V těchto případech je z hlediska šancí na obnovu videosouborů výhodou použití paměťové karty vyšší kapacity.

Chcete mít maximální jistotu, že získáte Vaše data zpět? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám nosič můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.