Na disku mizí soubory a složky. Data na disku byla nyní nejsou vidět

Nic a nikdy nezmizí bez příčiny. To samé platí o datech. Pokud data na disku mizí, je třeba v první fázi zjistit příčinu toho proč data zmizela. Od této příčiny se dále odvíjí, jakým způsobem má probíhat záchrana dat a obnova dat, aby byla šance na obnovení ztracených dat maximální. Situace, kdy z disku mizí soubory bývá zpravidla zapříčiněna těmito důvody:

Data na disku byla smazaná, buď omylem nebo úmyslně

I když si smazání dat nejste vědomi, ani tuto možnost nezavrhujte. Naše zkušenost je taková, že častější, než by se mohlo zdát. A vzhledem k tomu, že má obnova smazaných dat na disku svá pravidla, a úspěch obnovy smazaných dat na disku vychází právě z dodržení těchto pravidel, neriskujte a dodržujte je! Čtěte více: obnova smazaných dat na disku


Disk je fyzicky v pořádku, ale je poškozený systém souborů

Další z typických důvodů, proč na disku mizí soubory a složky je závada zvaná poškozený souborový systém na disku.


Disk je fyzicky poškozený, obsahuje vadné sektory

Naprosto identicky se může projevovat již mechanické poškození disku, konkrétně závada kdy se na harddisku vyskytují vadné sektory. Zákeřnost této závady tkví v tom, že se může projevovat velmi plíživě a nenápadně, například občasným "zatuhnutím" systému, zpomalením běhu systému ap. a velmi rychle může díky výrazné progresi tj. zhoršování stavu přejít k absolutní nedostupnosti nejen dat, ale i celého disku. Pokud se disk dostane již do tohoto stavu, může být i profesionální záchrana dat mnohem komplikovanější a nákladnější. Proto disk netrapte a využijte možnosti bezplatného posouzení stavu.


Protože jasně určit, co je důvodem toho, že Vaše data na disku mizí je bez diagnostiky disku v zásadě těžko proveditelné, doporučujeme takový disk doručit na naše pracoviště k bezplatné diagnostice. Případně nás kdykoliv kontaktujte na lince 722 150 150, kde Vám navrhneme ideální postup.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.