Harddisky IBM (nyní Hitachi) jsou rychlé a pokročilé diskové jednotky s přiměřenou spolehlivostí, s vyjímkou sérií starších sérií DTLA a AVER, které disponují skleněnými plotnami se specifickými vlastnostmi. V případě, že u těchto modelů dochází k občasným výpadkům při detekci pod BIOS, nebo je detekce výrazně pomalá, doporučujeme ihned zazálohovat veškerá důležitá data. Tyto projevy jsou předzvěstí brzkého selhání harddisku.

Všeobecně však platí, že harddisky IBM jsou spolehlivé a při dobrém zacházení mohou sloužit dlouhou dobu.
Mezi typické závady disků IBM patří poškození povrch ploten disku, které se projevuje silnými skřípavými/klepavými zvuky, které předznamenávají vážné fyzické poškození magnetického povrchu a tim i pravděpodobnou datovou ztrátu.

Harddisky IBM jsou silně zastoupeny i u starších modelů notebooků. Veškeré notebookové harddisky mají sklon ke stejným problémům, jako jejich desktopové protějšky (3.5"), ovšem vzhledm k jejich menší velikosti a vyšší hustotě zápisu jsou náchylné k několika specifickým závadám.

Čtěte: Zpracované harddisky IBM

Typické závady a poškození u kterých lze provést obnovu dat

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.