Pevný disk vydává bzučivé zvuky, bzučí

Problematika zvukových projevů ("atypická akustika disku") u hdd je ošidná ze dvou důvodů. Každý model disku se může u jedné konkrétní závady projevovat zvukové odlišně. Dále pak v jisté subjektivitě vnímaných zvuků posluchačem.

Poškozený pevný disk je schopný generovat velmi široké spektrum zvuků, které se mohou měnit v závislosti na charakteru primární závady a na čase, kdy je pevný disk ( hdd ) v neuspokojivém stavu provozován.

V tomto konkrétním případě, tj. harddisk bzučí, nebo vydává bzučivé zvuky může být důvodem poškození například zadřené ložisko disku; v tomto případě se zpravidla hdd netočí, nebo se disk roztočit pokouší, ale neúspěšně.

Další příčinou bzučivého zvuku může být závada elektro/mechaniky čtecích hlav disku. V tomto případě může mít disk provozní otáčky.

Poslechněte si! Vadné hlavy disku Seagate Momentus 7200.4
* u každého typu a modelu disku se může závada projevovat odlišně

V každém případě si je nutné uvědomit, že bzučící harddisk bude charakterem své závady spadat do spektra závad komplikovanějších, ostatně jako jakákoliv jiná elektromechanická závada, která se projevuje atypickou akustikou.

Obnova dat z disku v tomto stavu musí vždy probíhat v řízených podmínkách odborné laboratoře s potřebným technickým vybavením. Pouze takový přístup zaručí takové postupy, které povedou k maximálnímu výsledku záchrany vašich dat.

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.