Harddisk několikrát klepne a vypne se

Situace, která se projevuje typicky tak, že harddisk několikrát klepne s následným vypnutím (tzv. spin off) nebo restartem do identického stavu je signifikantní pro poškození elekto/mechaniky čtecích hlav disku. Důvodem tohoto chování je neschopnost disku kalibrovat čtecí hlavy. Tyto stavy jsou velmi často kombinované a komplikované dodatečným poškozením plotny disku.

Poslechněte si! Vadné čtecí hlavy disku (Western Digital 500GB)
* u každého typu a modelu disku se může závada projevovat odlišně

Disk v tomto stavu není schopen detekce pod BIOS, a proto je vyloučena jakákoliv amatérská snaha o obnovu dat sw způsobem.

Máte hdd který klepe, nebo vydává jiné netypické zvuky a není detekovaný pod BIOS? Uvědomte si, že takové projevy jsou typické pro vážné poškození disku. Potřebujete z takového disku obnovit data? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.