Fotky na SD kartě nejsou v počítači vidět, foťák je však zobrazuje

Tato situace sice není zcela obvyklá, ale občas k ní dochází. Prímárním problémem je chyba zvaná poškozený systému souborů na kartě. Důvodem neschopnosti zobrazit fotky a videa na paměťové kartě v počítači může být v rozdílném přístupu k adresářové struktuře na kartě ve fotoaparátu a ve čtečce karet připojené k počítači. Dále si je nutné uvědomit, že snímky ve foťáku nejsou zobrazovány v pném rozlišení, ale z důvodu urychlení prohlížení je využíván pouze náhled snímku.

Velmi typický projev této závady je rovněž fakt, že ačkoli jsou snímky na displeji fotoaparátu zobrazené, nelze je do počítače stáhnout. V těchto případech nelze vyloučit ani elektronické poškození karty.


Nechcete o své nedostupné snímky nebo videosoubory přijít nebo riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.