Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Disk chce formátovat ačkoli obsahuje data

Ve firmě požívám malý externí disk pro zálohování osobních i pracovních dat. Nyní když disk připojím a chci zobrazit data, chce formátovat. To jsem z pochopitelných důvodů neudělal. Zajímají mě pouze některá data. Filmy a MP3 nepotřebuji. Jak mám postupovat? Jak u vaší společnosti probíhá záchrana dat?Zálohování neznamená mít data na jednom místě

Zálohování na externí usb disky je velmi pozitivní trend, může mít, obzvláště u 2.5 palcových disků (jsou častěji přenášené a připojované k různým pc/notebookům) svá malá úskalí. Mezi nejčastější problém se řadí nekorektní odpojení disku od hostitelského usb řadiče. Tj. disk se odpojí od počítače prostým vytažením, bez použití funkce Windows bezpečně odebrat zařízení. Pravda je, že ani tento způsob odpojení není samospásný a k poškození souborového systému může dojít i z jiných důvodů. A v neposlední řadě nelze při tomto stavu vyloučit ani fyzické poškození disku, konkrétně poškozený povrch nebo výskyt vadných sektorů. Ideálním postupem je tedy disk doručit k bezplatné diagnostice, na základě které se dozvíte povahu závady a možnosti řešení společně s prognózou obnovy požadovaných dat. Procedura obnovy dat má pevně stanovené postupy, které zaručují ideální a prověřený přístup k dané problematice.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.