Paměťová karta není vidět foťáku, videokameře nebo telefonu

Pokud vložíte svou paměťovou kartu do jakéhokoliv zařízení jako je čtečka paměťových karet, fotoaparát, videokamera nebo telefon a toto zařízení se tváří, jako by karta vložena vůbec nebyla, pak je pravděpodobné, že je vložená paměťová karta elektronicky poškozená.

Pravda je, a naše zkušenost to potvrzuje, že majitel velmi často svou kartu považuje za elektronicky poškozenou (na základě jejích symptomů) a obává se následných nákladů souvisejících s obnovou dat, my ovšem v rámci bezplatné diagnostiky detekujeme banální problém související například s poškozeným systémem souborů. Usuzovat tedy laicky na konkrétní stav vřele nedoporučejeme.

První krok který v tomto případě doporučujeme, je zkontrolovat, je-li paměťová karta vložena ve štěrbině pro vložení paměťové karty zprávným způsobem. V naprosté většině případů sice není možné kartu vložit do slotu jinak, než správnou stranou a správným směrem (pokud k tomu již dojde, kartu není možné vyjmout běžným způsobem a při pokusu o vyjmutí může dojít k mechanickému poškození karty)

Pozor! Jakoukoliv manipulaci s paměťovou kartou provádějte vždy při vypnutém telefonu, videokameře nebo fotoaparátu.

Paměťová karta nebyla nalezena - fotoaparát, videokamera nebo telefon ji nevidí Další možností je použití jiné paměťové karty, pro eliminaci varianty poškození vlastního zařízení. Pokud zařízení tuto nově vloženou paměťovou kartu rozpozná, je jisté, že původní paměťová karta vykazuje problém, který na ní znemožňuje přistoupit.

U karty s tímto chováním a projevem skutečně nelze vyloučit její elektronické poškození. Obvyklým dotazem našich zákazníků je, jak je možné, že karta, která i delší dobu funguje zcela bez problému vypoví poslušnost. Je to jednoduché. Paměťové karty patří mezi funkčně jednoduché spotřební zboží, které nedisponuje aktivní ani pasivní ochranou proti např. drobným přepěťovým stavů. A takový výkyv napětí na vstup karty patří vedle spontanního selhání její elektroniky (řadiče, paměťového bloku) mezi nejčastější důvody jejího elektronického poškození.

Elektronicky poškozená paměťová karta patří v MyBlueDay mezi poměrně často řešené případy. Typická je obnova dat z SD karty a záchrana dat z CF Compact Flash.

Máte-li paměťovou kartu jakéhokoliv formátu a kapacity na které jsou pro vás cenné snímky, videa či jiné soubory které nejsou přístupné, využijte možnosti bezplatného posouzení stavu karty s následným určením prognózy obnovy dat a ceny platné v případě úspěšného vyčtení požadovaných souborů. Pro další informace nás kontaktujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám kartu doručte.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.