Omylem naformátovaná paměťová karta na kterou se dále fotilo nebo točilo

Naformátovali jste paměťovou kartu, začali jste na ní dále fotit nebo točit video a najednou jste si uvedomili, ža jste měli na kartě fotky, které jste si nezazálohovali a chcete je mít zpět?

Laicky řečeno přefocená karta je stav, který nazýváme: ztráta dat způsobená formátem a následným zápisem, který způsobuje přepis původních dat, typicky fotek a videa.

Obnova dat z karty po novém zápisu
Obr.1: Obrázek zjednodušeně popisuje stav, kdy na se na naformátovanou kartu začne znovu fotit nebo točit. Obnova fotek z SD karty (dále i karet CF, MemoryStick, Xd PicureCard) má výbornou šanci na úspěch, čím je nový zápis menší. Fragmentace souborů není zobrazena.


Jaká je šance na obnovu dat z přefocené karty?

Jak je zobrazeno na obrázku č.1, je šance na obnovu fotek nebo videa v případě přefocení novým obsahem tím větší, čím menší je tento nový zápis.

Pokud byla však paměťová karta přefocená nebo přetočená kompletně, nemá obnova původních souborů na kartě šanci ani s profesionálním přístupem.

Nechcete o své ztracené fotky nebo videa definitivně přijít nebo riskovat případné zhoršování situace zbytečnou prodlevou nebo nevhodně zvoleným postupem? Pak s námi Váš problém kdykoliv konzultujte na NONSTOP24 linkách 722 150 150 a 728 150 150, nebo nám nosič doručte k bezplatnému posouzení stavu.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.