Praktický a užitečný software - freeware

Columbus Personal Edition 3.1f
S utilitou Columbus dokážete prohlížet prakticky jakýkoli soubor. Columbus Personal Edition 3.0c je zcela univerzálním prohlížečem souborů, který podporuje více než 300 formátů (např. komerční Microsoft Office XP, AutoCAD 2004/2005/2006, Microstation V8 and Hewlett Packard HPGL/2 a mnoho dalších). Jeho vzhled připomíná průzkumníka Microsoft Windows a je také podobně jednoduchý a snadný z hlediska ovládání. K prohlížení různých souborů můžete mít otevřeno více oken, k souborům můžete přidat poznámky. Zajímavou vlastností programu je možnost vytvářet prohlížecí projekty a šablony. Předností je také vysoká rychlost načítání a zobrazení souborů, což je příjemné především u souborů grafických.
Stáhnout software Columbus Personal Edition 3.1f

Total Commander
Program je velmi podobný Norton Commanderu, základní ovládání zůstalo nezměněno, ale je rozšířeno dalším množstvím užitečných funkcí jako je FTP, komprese a dekomprese souborů, stahování na pozadí a mnoho dalších. Vhodné pro rychlé procházení souborů.
Stáhnout software Total Commander 6

WinRar
Kompresní a dekompresní program s příjemným uživatelským prostředím a výborným poměrem komprese. Obsahuje výkonný algoritmus na kompresi multimedií. Emailem zasílané vygenerované adresářové struktury obnovených dat jsou komprimovány tímto programem.
Stáhnout software WinRarCZ

HDDlife
Užitečný nástroj informující uživatele o stavu, výkonu a teplotě pevných disků. Teplota je zobrazována v System Tray buď ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Pro diagnostiku využívá S. M. A. R. T. technologie, která je součástí pevných disků.
Stáhnout software HDDlifeJaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.