Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Na USB disku se začala ztrácet data. Je možná obnova dat a souborů?

Na mém záložním externím disku, který má kapacitu 320GB se mi začala náhle ztrácet data. Složka, která na disku zcela jistě byla, chybí. Jiné složky nebo dokumenty mají divné, nesmyslné názvy a nedají se otevřít. Zbytek dat jsem si z disku uložila do notebooku. Chybějící data bych však potřebovala obnovit. Ještě mě napadlo, když spouštím počítač, vyžaduje nějakou kontrolu disku E: Mám kontrolu povolit? Může mi pomoci zachránit má data?

Související články:   Soubory na disku zmizely


I když vás operační systém vyzývá k opravě, nedělejte to

To, že dochází ke ztrátě nebo poškození (nesmyslné názvy ve formě tzv. rozsypaného čaje) existujících souborů na disku je zjevným příznakem hardwarového poškození disku, nebo poškození souborového systému. Také snaha operačního systému spouštět před zavedením Windows opravnou utilitu chkdsk avizuje problém na disku. Naše doporučení je opravu v žádném případě nepovolovat (viz. Problém zvaný chkdisk) a disk doručit k bezplatné diagnostice, která dokáže přesně specifikovat typ závady a možnosti obnovy dat. Platí, že za předpokladu, že na postižený disk nebyl proveden žádný dodatečný zápis je obnova dat výrazně snazší a méně nákladná.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.