Poškozený harddisk HDD

Harddisk (pevný disk, HDD) je elektro-mechanické zařízení vyrobené pomocí hi-endových technologií a slouží k uchovávání dat v digitální podobě.

Z principu fungování pevného disku dochází k poškození harddisku velmi často z mnoha příčin s různými důsledky.

Poškozený harddisk a to jak interní nebo jeho externí verze, patří v MyBlueDay vzhledem k jeho rozšíření jako paměťového nosiče mezi nejčastěji řešené nosiče při záchraně dat.

Zjednodušeně lze závady harddisku rozdělit následujícím způsobem

Mechanicky - fyzicky poškozený disk HDD

Mechanicky poškozený disk HDD se velmi často projevuje netypickým fyzickým projevem. Harddisk klepe nebo vydává jiné nenormální zvuky atp. Fyzicky poškozený pevný disk je vždy třeba považovat za nosič ve vážném stavu. Čtěte více o mechanickém poškození disku.

Elektronicky poškozený disk HDD

Odlišit elektonicky poškozený HDD od mechanického může být v mnoha případech obtížné a bez patřičného technického vybavení těžko detekovatelné (ve smyslu odhalitelné). Dokonce i v případě typické situace jako je přepětí(ze sítě, vadný zdroj atp.) nemusí dojít k poškození HDD na úrovni elektroniky, ale mechaniky disku. Velmi typicky k poškození fluidního ložiska disku. Čtěte více o elektronickém poškození disku.

Logické - softwarové poškození pevného disku

Za logicky poškozený harddisk považujeme takový pevný disk, který paradoxně vůbec poškozený není. Důvodem ztráty dat na takovém pevném disku není nikdy elektro - mechanické poškození. Typicky se může jednat o smazaná data, poškozený systém souborů atp. Čtěte více o softwarové ztrátě dat.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.