Paměťová karta se nezobrazuje ve čtečce. Počítač ji nevidí

Pokud vložíte svou paměťovou kartu jakéhokoliv formátu a kapacity do kompatibilní čtečky paměťových karet, měl by být následně k dispozici její obsah. V závislosti na nastavení operačního systému bude buď nabídnuta preferovaná akce (otevřít složku, otevřít pomocí asociované aplikace ap.), nebo se je nutné k obsahu paměťové karty dostat bežnou cestou v nabídce Tento počítač.

Podle typu použité paměťové čtečky bude zobrazena jedna a více jednotek s přiřazeným písmenem jednotky, zpravidla s názvem "vyměnitelný disk".

Pokud je vše v pořádku, pak může být název jednotky změněn na "název vložené karty" s přiřazenými parametry jako je celková a obsazená kapacita. Po otevření jednotky je obsah paměťové karty ihned k dispozici a s daty je možné libovolně pracovat.

Po vložení karty do čtečky není karta zobrazna - čtečka hlásí: vložte disk do jednotky
Obr.1: Pokud je do čtečky paměťových karet vložena poškozená (elektronicky a v jistých případech i logicky) paměťová karta, zobrazí při pokusu o její otevření zpravidla hláška "vložte disk do jednotky".

Pokud se stav jednotky po vložení karty nijak nezmění a při pokusu o její otevření (zpravidla po jisté prodlevě) je zobrazena hláška "vložte disk do jednotky" (viz. obr.1), samozřejmě to znamená problém v komunikaci mezi paměťovou kartou a obslužným hardwarem (PC, Mac v případě elektronického poškození karty), nebo nebo obslužnou aplikací (Windows, Mac OS, ovladače v případě logického slehání karty).

Pokud je tedy paměťová karta vložena ve čtečce karet a čtečka i systém se tváří, jako by karta vložena vůbec nebyla, pak je možné (ale nemusí), že je vložená paměťová karta elektronicky poškozená.


To, co je důvodem nedostupnosti dat na paměťové kartě, která není v systému viditelná může odhalit bezplatně provedená diagnostika karty. Pro podrobné informace volejte naše NONSTOP24 linky 722 150 150 a 728 150 150 nebo nám kartu doručte na naše pracoviště.


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.