Paměťová karta chce naformátovat

Pokud je Vám ve fotoaparátu nebo čtečce paměťových karet zobrazena hláška, že "Disk musí být před použitím naformátován", tak je jasné jedno. Fotoaparát nebo počítač o paměťové kartě ví, ale nerozpoznává na ní žádný pro něj známý souborový systém, tj. nedokáže rozpoznat, jakým způsobem jsou na kartě data uložena.

Karta chce naformátovat
Obr.1: Zobrazení hlášky, že disk musí být před použitím naformátován patří u výměnných médií jako jsou paměťové karty, usb flash disky, externí disky mezi typické projevy nedostupnosti souborového systému. Příčina může být jak sofwarové tak hardwarové povahy.

A tak jako vše má svou příčinu, tak i tento stav vznikne z nějakého důvodu. Mezi nejběžnější patří poškození souborového sytému, které vznikne u paměťových karet např. při výpadku napětí ve fotoaparátu, při vyjmutí karty z fotoaparátu v zapnutém stavu a nebo typicky při manipulaci s kartou ve čtečce pamětových karet.

Stejně se však projevují závady hardwarové povahy. Vadný řadič karty nebo chyby paměťového čipu se stejným projevem patří mezi komplikovanější závady, které však s patřičným hardwarovým vybavením mohou mít velmi dobrou šanci na obnovu dat.

Naše společnost kromě špičkového vybavení pro prioritní službu obnova dat z disků nabízí podporu pro široké spektrum elektronicky poškozených paměťových karet.

Paměťová karta se nepodařila naformátovat
Obr.2: Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete paměťovou kartu naformátovat a formát skončí chybou, je zřejmé, že karta s největší pravděpodobností selhala elektronicky

Máte paměťovou kartu, která chce formátovat, nebo se k souborům na ní nemůžete dostat z jiného důvodu? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám nosič můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.