Jaká je úspěšnost při obnově dat? Zachrání se vždy a všechno?

To, jaká je skutečná procentuální úspěšnost obnovy dat vztažená k celkovému počtu přijatých paměťových zařízení by mohl být zcela logicky interní firemní údaj.

V každém případě by totiž takto zveřejněné a KOREKTNĚ uvedené číslo nemuselo vypadat na první pohled optimisticky. Je si však třeba uvědomit, že naší prací je řešit i případy, kdy je již po provedení diagnostiky zřejmé, že je prognóza obnovy velmi nízká. Může se jednat o zařízení, kde byla původní data částečně přepsána novými (všeobecně různé formy přepisu), nebo pevné disky se zásadním poškozením vlastní datové plotny.

Bohužel, ale ne vždy se musí obnova zdařit. To je fakt. Velmi záleží, v jakém stavu je nám paměťové zařízení doručeno. Pokud je nám doručen víceplotnový pevný disk, který si majitel fyzicky otevřel v domácích podmínkách, a pokusil se např. o extrakci ploten, pak je šance na obnovu minimální. Ale i přesto se o ní pokusíme.

*) za úspěšnou obnovu považujeme takovou, kdy je obnova bezchybná, nebo je případná datová ztráta zákazníkem akceptována, tj. schválí ji jako úspěšnou

Do úspěšnosti zahrnujeme veškeré zadané a zpracované případy. Tj. i například pevné disky, na kterých došlo k přeinstalaci operačního systému + dalších aplikací bez provedení zálohy původních dat, či jiné formy přepisu. To zpravidla znamená více či méně významnou ztrátu dat, která nemusí být zadavatelem obnovy akceptována. Tyto "závady" se statisticky podílejí až 6 % ze všech řešených softwarových příčin ztráty dat. Ale i v těchto případech se snažíme odvést maximální práci s tím rizikem, že obnova dat nebude kompletní a úspěšná.

Mezi další případy, které mohou "kazit skóre" jsou sezóní nákazy škodlivými kódy, které automaticky kryptují konkrétní, uživatelsky zajímavé soubory (dokumenty, grafika, multimédia). Obnovení souborů po zavirovaní tzv. Ransomware nemá prakticky šanci na úspěch.

A přesto, že odvedeme množství práce, máme materiální náklady, striktně dodržujeme pravidlo: NEÚSPĚŠNÁ OBNOVA = ŹÁDNÁ PLATBA

Tedy závěrem, rádi bychom vám nabídli téměř 100% úspěšnost při záchraně vašich dat, ale nebyla by to pravda, byl by to pouze velmi zavádějící marketing.

Postihla vás ztráta na libovolném nosiči?


Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.