Jak také může probíhat obnova dat z karty

Níže popsaná situace nás natolik překvapila, že jsme se rozhodli pro její opublikování.

Všeobecně panuje povědomí, že z paměťové karty, která je vadná elektricky, tj. je zcela nepřístupná, nereaguje, není ji možné naformátovat, není viditelná v aplikacích pro obnovu dat, tedy že z takové karty již není možné data obnovit. Faktem je, že fotolaby, pc servisy ap. v žádném případě nedisponují technikou, umožňující obnovu dat z elektro/mechanicky poškozených čipových nosičů, jako jsou paměťové karty nebo usb flash disky.

Zákazník nám doručil paměťovou kartu CF Compact Flash k obnově dat. V předchozím telefonickém hovoru sdělil, že karta již byla kdesi diagnostikována a následně také probíhal pokus o obnovu dat. Tato obnova dat z karty CF Compact Flash však byla neúspěšná. Vzhledem k tomu, že byla data pro majitele důležitá, zaslal kartu naší společnosti pro další pokus.

To co nás po rozbalení zásilky čekalo bylo vskutku překvapivé. Paměťová karta Compact Flash byla hrubě otevřena, a interní část byla zcela zjevně úmyslně devastována.

Poškozená paměťová karta CF Compact Flash
Obr.1: Na tomto obrázku je zachycen řadič paměťové karty CF Compact Flash s násilně poškozenými piny (zvětšit foto).

Poškozená paměťová karta CF Compact Flash
Obr.2: Tento snímek zachycuje úmyslně zapájené piny paměťového modulu karty CF Compact Flash (zvětšit foto).


Na řadiči karty byly zjevně odlomené piny, některé piny jsou zakápnuty cínem.

Taktéž některé oblasti na pinech paměťových modulů jeví jasné stopy dodaného cínu. Vrcholem jsou hrubě odtržené a nedodané dva paměťové moduly.

Je smutné, že vzhledem k charakteru dodatečného úmyslného poškození, a především k faktu, že nám byla dodána pouze polovina paměťových modulů nebylo možné obnovu dat realizovat. Obzvláště proto, že díky technickému vybavení dokážeme řešit obnovy dat z elekromechanicky poškozených paměťových karet s výbornými výsledky.

Přišli jste o data na paměťové kartě do fotoaparátu nebo kamery? Napište nám, kontaktujte nás na NONSTOP lince 722 150 150, případně nám nosič můžete ihned zaslat nebo osobně doručit k bezplatné diagnostice.


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.