Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Na externí disk není možné ukládat velké soubory

Včera jsem si zakoupil nový externí disk Seagate FreeAgent. Zdá se, že funguje bez problému až do okamžiku, kdy na něj chci uložit image svých DVD disků. Soubor se kopíruje, a náhle se přeruší s hláškou, že na disku není dostatek místa. Disk má však kapacitu 2TB a je na něm ještě více než 1TB volného místa, alespoň to tvrdí Windows. Může být disk poškozený? Mohu disk reklamovat? Pokud se provede záchrana dat z disku, přijdu o záruku?Pozor na použitý souborový systém disku

Mohu Vás uklidnit. Váš externí disk je s největší pravděpodobností v pořádku. Důvodem, proč nelze na disk uložit obrazy DVD disků je způsob naformátování externího disku. Ten je zřejmě naformátován souborovým systémem FAT32, který neumožní uložení souborů větších než 4GB. Důvod pro použití tohoto souborového systému je v kompatibilitě mezi operačními systémy Windows a MacOS a v určitém ohledu bezpečnější provoz jako výměnného usb paměťového zařízení. Nedochází k ukládání dat do mezipaměti (cache) a tím se eliminuje možná ztráta dat při nekorektním odpojením disku, při kterém může dojít například k poškození souborového systému. Chcete-li tedy na Váš externí disk ukládat soubory větší než 4GB, nezbude Vám, než disk naformátovat na souborový systém NTFS.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.