Každý den se setkáváme s mnoha případy ztráty dat, z nichž mnohé mohou být považovány za téměř modelové. Proto vám některé z nich Vám ve formě otázek našich zákazníků a odpvědí předkládáme. Čtěte více: problémové stavy související s pevnými disky


Instalace provedena omylem na špatný disk

V PC mam dva interní disky. Systémový Seagate 500GB a druhý pouze na data. Chtěl jsem naformátovat datový disk z FAT32 na NTFS a proto jsem přesunul, nezkopíroval, takže byl ve finále prázdný, veškerá data na připojený usb disk Western Digital My Book 1TB. Následně jsem provedl formát. Jenže místo interního disku jsem omylem zformátoval externí disk (Western Digital My Book 1TB) , na kterém jsem měl zálohovaná veškerá data. Nevšiml jsem si toho, a na původní interní disk jsem nakopíroval data ze systémového disku, kde jsem potřeboval uvolnit místo. Druhý den jsem si připojil k počítači externí usb disk a nestačil se divit. Disk byl prázdný obsahoval pouze cca 10GB souborů MP3. Jak jsem zjistil, na disk je dopoledne uložila dcera. Dotaz. Je nějaká reálná šance obnovit zpět zálohovaná data? Jaká je tato šance? Na disk jsem již nic nezapisoval.Čím méně dat na disk zapíšete, tím větší je na obnovu šance

Toto jsou bohužel poměrně běžné a zároveň nepříjemné případy. Jedná se o ztrátu dat, způsobenou částečným přepisem. Ve vašem konkrétním případě je ideálním postupem, pokus o obnovu dat z obou disků. V těchto případech má totiž vliv na úspěšnost obnovy dat několik podstatných proměnných, které jsou v zásadě náhodné a nemáte na ně vliv vy ani my při vlastní obnově dat. Ta nejpodstatnější je množství nově zapsaných dat na postižený harddisk. Čím více, tím hůře. Podstatná je taktéž fragmentace dat a poměr dat ke kapacitě disku. Jak vidno, vždy se jedná o velmi individuální případy, kdy je nutné na postižený harddisk okamžitě zamezit jakémukoliv dalšímu zápisu a nechat posoudit šanci na obnovu dat zkušené odborníky.


Potřebujete pomoci ? Pokud se domníváte, že zde popisovaná situace by se mohla týkat i vašeho problému souvisejícího se ztrátou dat, a obnova dat je pro vás důležitá, kontaktujte nás kdykoliv na NONSTOP24 lince 722 150 150.Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.