První externí disk s USB 3.0

Kategorie: Externí disky Datum: 13.5.2009
Freecom vlastněný firmou Mitsubishi představil vůbec první externí disk, jenž podporuje rozhraní USB 3.0 (SuperSpeed USB), které bylo dokončeno teprve nedávno. To by konečně mělo odstranit úzké hrdlo, které externí disky dosud brzdilo, a tak se dočkáme podstatně příjemnějších specifikací.

Díky teoretické propustnosti USB 3.0500 MB/s nebude problém s dosažením přenosových rychlostí okolo 130 MB/s, které má nabídnout Freecom Hard Drive XS 3.0. Kromě toho se ale zaměří také na bezpečnost, takže budeme moci využít 256bitové AES šifrování dat.

V Evropě budou tyto disky k dispozici v polovině listopadu v 1TB, 1,5TB a 2TB kapacitách. A pro majitele ne zcela nových desek Freecom nabídne také kartu s USB 3.0 za 26 euro pro desktopy a Express Card verzi pro notebooky za 30 euro.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   USB3.0, Mitsubishi, Freecom, USB 3.0,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.