Má se smysl pokoušet o opakovanou proceduru obnovy souborů?

Na rovinu přiznáváme, že v některých případech nemáme z žádosti o provedení opakovaného pokusu o záchranu dat radost.

Jedná se o paměťová zařízení, u nichž došlo v důsledku předchozího pokusu o vyčtení dat k aditivnímu (dodatečnému) poškození, nebo dokonce poničení. V takových případech pak nemusí být šance na obnovu dat vůbec dobrá. K takovému dodatečnému poškození dochází velmi často v případě neodborného zásahu. Ten může probíhat buď v domácím prostředí, nebo v servisech bez potřebného technického vybavení.

Uvědomte si, že špičkově vybavená pracoviště pro řešení komplikovaných elektromechanických závad v ČR spočítáte na prstech jedné ruky. Mezi korektní a velmi kvalitní konkurenci můžeme uvést např. s pracovišti na obnovu dat v Praze.

Pokud tedy řešíme opakovaný pokus o záchranu dat v případě, že primární pokus provedla renomovaná a spolehlivá data recovery firma, pak skutečně nejspíše nebude prognóza ideální.

V případě, že se před námi pokusil o vyčtení dat kdokoliv, kdo nedisponuje potřebným vybavením a know-how, bez kterého není např. hardwarová závada disku nebo paměti řešitelná, může být šance na obnovu vašich souborů velmi vysoká. Pokud ovšem předchozí pokus neskončil významným zhoršením stavu zařízení.

Taktéž se je třeba připravit na to, že v některých případech může být takové opakované vyčítaní naceněno s EXTRA příplatkem. Týká se to především neodborně otevřených pevných disků, nebo případů, kdy dojde při nezvládnutém pokusu o obnovení souborů k částečnému přepsání původních dat.

Postihla vás ztráta na libovolném nosiči?


Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.