Hitachi-IBM DeskStar IC35L180AVV207-1

Kategorie: IBM Hitachi Harddisky Datum: 1.11.2008
Poslední a největší disk z bývalé stáje IBM, který se dostavil na startovní čáru dnešního testu, je 185GB zařízení s označením HITACHI/IBM DeskStar IC35L180AVV207-1. Tento disk využívá pro komunikaci s PC standardního a zavedeného protokolu ATA/100. Jeho konstrukce je rovněž velmi podobná s předchozími produkty řady DeskStar, a hlavním rozdílem je již zmíněná kapacita 185 GB datového prostoru. V testech se tento hard drive choval přívětivě a vykázal celkově nadprůměrné výkony. Zajímavé na něm je, že v měření přístupové doby jsme zaznamenali nejpříznivější výsledek ze všech tří modelů DeskStar obsažených v tomto testu, a to i přesto, že je disk vybaven nejvyšší kapacitou. Vysvětlit to lze faktem, že větší počet čtecích/zapisovacích hlaviček může napomoci ke zkrácení přístupové doby, i když tato teze nemusí platit vždy a za všech okolností. Na druhé straně je jasné, že větší počet ploten znamená logicky i více mechanických částí, a tím i potenciálně vyšší riziko poruchovosti, ale možná bychom se této obavy u disků DeskStar mohli už projednou zbavit. V dalších měřeních se disk projevil jako nadprůměrně rychlé ATA zařízení. Doporučit jej lze ke stejným účelům jako ostatní produkty této série.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   harddisk, Hitachi, IBM, DeskStar, IC35L180AVV207 1, 185GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.