Hitachi-IBM DeskStar IC35L090AVV207-0

Kategorie: Hitachi Harddisky Datum: 1.11.2008
Pevné disky nesoucí v současné době označení Hitachi DeskStar byly ještě před nedávnou dobou vybaveny logem IBM. Tato celkem zásadní změna nastala proto, že firma IBM ukončila před nedávnem výrobu klasických pevných disků a své zázemí postoupila společnosti Hitachi, která se snaží relativně dobré jméno série DeskStar po nedávných problémových sériích, jež s největší pravděpodobností daly příčinu ke změně majitele, vylepšit. Je sice pravda, že jedna nechvalně známá řada IBM DeskStar vykazovala v minulém roce velké problémy, ale ty by se dnešní série, která je již distribuovaná pod značkou Hitachi, neměly týkat. Problémy se tehdy netýkaly výkonu, ale dlouhodobější výdrže disků, takže co je na tom pravdy jsme v tomto testu ověřit nemohli. Tento Hitachi/IBM DeskStar IC35L090AVV207-0 přináší 82,3 GB datového prostoru, což dnes tvoří průměrnou velikost, po které je v prodeji zřejmě nejvyšší poptávka. Je tomu tak proto, že zařízení disponuje nejen kapacitou dostatečnou pro většinu domácích uživatelů, ale i přijatelnou pořizovací cenou. A to i přes skutečnost, že pozornější čtenář si může všimnout, že větší kolega tohoto disku s kapacitou 120 GB nabízí lepší poměr ceny za megabajt prostoru. Celkově disk hodnotíme jako nadprůměrně kvalitní.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   disk, harddisk, Hitachi, IBM, DeskStar, IC35L090AVV207 0, 82.3GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.